Дніпропетровська майстриня створює ляльок з душею

Викладач однієї зі шкіл Дніпра Альона Устименко створює ляльок  з душею і вчить цьому дітей. «Важко описати ті емоції, що охопили мене при створенні першої лялечки!» — зазначає вона – «З лялькою-мотанкою мене познайомила моя колега, саме за її порадою я придбала у майстрині першу ляльку на подарунок. Лялька мене настільки вразила своєю незвичністю, чарівністю. Перші враження і стали поштовхом для вже власних мотаночок. Важко описати ті емоції, що охопили при створенні першої лялечки. Пам’ятаю , мені дуже кортіло побачити, яка вона буде. Відтоді не можу зупинитися, закінчую одну мотаночку і одразу в уяві вимальовую нові образи. І результат завжди вражає».

BICwvLxHxI0

При створенні ляльки потрібно дотримуватись певних правил. Для мотання ляльки треба обрати день, коли ви можете присвятити свій час улюбленій справі, окрім свят та неділі. Хоч середа і п’ятниця вважаються днями гріховними для заняття рукоділлям, В залежності від призначення лялечки використовують різні природні матеріали (гілочки дерев, кукурудзу, крупу, лікарські трави, солому, засушені квітки). Аксесуари для мотаночки підбираються ретельно, деякі детальки виготовляю по техниці «мука — солька».

7OepU-RUrRo

Тканини використовуються натуральні, якщо шматочки від одягу, рушничків, обов’язково чисті і випрасувані. В основі багатьох ляльок – кукурудзяний качан. Безліч унікальних мотанок вже знайшли своїх власників, а деякі ще чекають. Але кожна особлива, створена з емоціями, і дійсно має душу.

ssKbhuR4AIw

«Всім майстриням, які тільки починають працювати над мотанками, бажаю працювати натхненно, творити щиросердо, з любов’ю і з усім своїм теплом, насолоджуючись процесом народження лялечки. Адже кінцевий результат цього вартий. Людина, яка отримає цю мотаночку, або бере до рук, або навіть дивиться на неї стає трошки щасливішою!» — радить майстриня.

GS-qZBZQg1c

Дарина Сухоніс,

фото автора

Добавить комментарий