Дніпропетровська ОДА утримує лідерство ProZorro серед областей України – експерт

Таку думку висловив директор Аналітичного центру «ПОЛІТИКА» Микола Давидюк, коментуючи «РБК Україна» результати участі державних установ у системі електронних торгів ProZorro.

Він додав, що національними лідерами, на жаль, залишаються держустанови, які знаходяться в столиці: Міністерство інфраструктури, КМДА та Міністерство оборони, що не є показником повноцінного старту реформи горизонтально по всій країні.

Тому за регіональним лідерством Валентина Резніченка мають підтягуватись й інші очільники ОДА, щоб інтегрувати систему мережево. А не тільки для центральних органів влади, які швидко перейшли на нові стандарти, та так само швидко можуть і повернутись.

«Мета реформи, це не примусово перевести закупівлі в е-формат на короткий період. А дати бізнесу та громадському сектору відчути, що державні закупівлі можуть бути прозорими і доступними. Щоб тендери були прерогативою малого та середнього бізнесу, а не сірих схем деяких чиновників. Команда Валентина Резніченка активно працює над залученням до електронних закупівель не лише держструктур, а й підприємців. Цього місяця в Дніпропетровській ОДА проведуть вже 3 семінар для підприємців, яких запрошують долучитися до величезного ринку електронних закупівель. Коли ProZorro повноцінно запрацює на рівні міст, сіл і містечок по всій країні, повернути старі схеми вже не вдасться. Адже бізнес не захоче віддавати казнокрадам мільярдний ринок державних закупівель» – вважає експерт.
 
«Ефективність реалізації реформи електронних закупівель – стане показником можливого спаду корупції та посилення іміджу країни. Тому Президент та його адміністрація стали двигунами цих змін, розуміючи всю важливість процесу. Через що реформа уже зробила перші кроки в реальному секторі та в законодавчому полі, а наразі вона набирає оберти та інтегрується по всій країні», -додав експерт.

Дніпропетровщина першою в Україні перейшла на систему електронних закупівель ProZorro. За розпорядженням очільника області Валентина Резніченка Дніпропетровська облдержадміністрація вже у вересні розпочала закупки онлайн. Це більше 250 держустанов, які щорічно витрачають кілька мільярдів гривень на закупівлі. За 3 місяці всі вони повністю вивчили та інтегрувались в цю систему. Переходити на онлайн закупівлі облдержадміністрації допомагали волонтери та громадські організації.

На сьогодні уже більше 3 тисяч тендерів на 132 млн. грн. зареєстровані  в системі ProZorro на Дніпропетровщині. Планова економія – близько 7,5 млн. грн. Протягом місяця система має бути інтегрована у всіх 22-х РДА Дніпропетровської області, які наступного року запланували придбати товарів і послуг на 500 млн. грн. уже в новому форматі.

Через ProZorro укладають угоди до 200 тис. грн. на товари і послуги і до 1,5 млн. грн. – на роботи.

1324

Залишити відповідь