Дніпровська діорама отримала нове життя (Фото)

У Дніпрі відкрилася оновлена діорама «Битва за Дніпро» — одна з найбільших в Європі. Діорама «Битва за Дніпро» була відкрита у далекому 1975 році і вже пройшло чимало часу, Україна стала незалежною і історики по-новому дивляться на події Другої світової війни. Про це розповідають у прес-службі історичного музею.

На початку 2000-х років, коли до музею прийшло дуже багато молоді, було вирішено розробити новий проект по оновленню діорами. Він отримав назву «Динамічна інтерактивна діорама в форматі 4D». Ставка робилася на оснащення діорами, яка передбачала автоматизовану систему аудіовізуального супроводу відвідання, а також створення спеціального аудіовізуального контенту для неї. Хотілося б, щоб вона була цікава не лише дорослим, але й дітям.

Адміністрація двічі подавала проект на грант, але зазнала невдачі. І лише у минулому році ідею музею щодо оновлення діорами підтримали.

Перш за все за справу взялися співробітники Національного наукового-дослідного реставраційного центру України, які в прямому сенсі слова надали друге життя полотну Бута і Овечкіна. Вони почистили полотно та прибрали усі негаразди.

Велику роль зіграло й нове освітлення і полотно заграло по новому, де на кожному клаптику 840 м2 можна детально розгледіти будь-якого персонажа.

Більш того усі екскурсоводи будуть розповідати про події на полотні завдяки планшету. Тепер про кожну особистість, зображену на полотні можна буде розповідати завдяки тому ж освітлення, яке буде точно підсвічувати того персонажа, про якого буде йти мова під час екскурсії.

Інший плюс: з’явився новий екран, за площею майже рівний полотну, на якому в кінці екскурсії демонструється науково-популярний фільм знятий режисером Євгеном Титаренко про Дніпро часів 1943 року.

Крім того на самій діорамі в районі оглядового майданчику можна буде за допомогою проекторів та плазмених екранів дізнатися про місто часів окупації 1941-1943 рр., дізнатися про військову техніку СРСР та Німеччини в 1943 р., дізнатися про створення діорами на побачити оригінальні ескізи Бута та Овечкіна, які вони використовували під час створення дірами «Битва за Дніпро».

Координатором проекту був Дмитро Іванов, а інформацію надавали співробітники історичного музею та музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні».

Наразі тривають роботи щодо оновлення зали №7 історичного музею, яка розповідає саме про події Другої світової війни.