Дніпровські магістри отримають український і польський дипломи

На факультеті фізики електроніки та комп’ютерних систем Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася знакова подія – випуск магістрів за програмою спільної підготовки з Педагогічним університетом у Кракові (Польща).

Антон Тулук, Олег Огієнко і Сергій Посьмашний, магістри кафедри фізики твердого тіла та оптоелектроніки, успішно захистили дипломні роботи в режимі відеоконференції перед двома екзаменаційними комісіями. Від ДНУ державну екзаменаційну комісію очолював професор Сергій Плаксін, від Краківського університету – професор Ришард Радванський.

«Сьогодні завдяки ІТ-технологіям немає перешкод для спілкування, ми дуже раді, що 1500 км між двома університетами не стали перешкодою для захисту дипломних робіт. Захист відбувався під керівництвом професорів з України та Польщі англійською мовою – це незабутній досвід для нас, який залишив низку приємних спогадів», – говорять щасливі випускники.

Науковими керівниками магістерських робіт від ДНУ були завідувач кафедри, професор Михайло Трубіцин та доцент Тетяна Швець. «Захист проходив у такому режимі: доповідь здобувача, запитання від колег з української та польської сторін, відповіді магістрів, – розповідає професор Трубіцин. – У відгуках керівники дипломантів відзначили, що всі здобувачі мають публікації, в тому числі в журналах, що індексуються базою даних Scopus. Рецензентами також виступали професори від нашого і польського університетів. Обидві комісії високо оцінили дипломні роботи й одностайно всім здобувачам поставили оцінку «відмінно» й дали найвищі бали (100). Усі троє були рекомендовані до аспірантури».

Професор Радванський підкреслив, що польські колеги дуже задоволені рівнем підготовки наших студентів та організацією процедури захисту. Він висловив щире сподівання на подальшу взаємовигідну співпрацю.

У травні минулого року магістри пройшли навчальну практику в Кракові, на базі Інституту фізики Педагогічного університету, де отримали можливість провести дослідження за темами своїх дипломних робіт на сучасному обладнанні в лабораторії фізики сегнетоелектрики (кер. проф. Ян Суханіч). Крім того, вони ознайомилися з роботою університетської обсерваторії Suchora та прискорювача Solyaris. У третьому семестрі (жовтень – листопад 2017 р.) юнаки навчалися в Інституті фізики та успішно склали сесію польським професорам. «Краків – це місто з багатою історією, що привертає увагу туристів з усього світу, але це також і студентська столиця Польщі. Приблизно 30 % населення становлять студенти. І ми дуже раді що хоча б на невеликий час змогли стати частиною цієї величезної молодіжної сім’ї міста Кракова – стародавнього, але інноваційного», – діляться спогадами вчорашні студенти.

ІАА ДНУ ім. О.Гончара