Дніпровський метрополітен потерпає від вандалів (Фото)

У дніпровському метрополітені – 145 вагонів. Усі вони доволі старі (їм майже півсторіччя), тож постійно потребують ремонту. Страждає рухомий склад підземки не лише через строк експлуатації, що добігає кінця, а й через вандалізм пасажирів. Щотижня співробітники метрополітену перетягують мінімум один-два дивани і латають пошкоджену обшивку – а це дорогий негорючий пластик! І дніпровський метрополітен єдиний в Україні, що здійснює ремонт виключно власними силами. Повідомляють у прес-службі міської ради.

Ремонт одного вагона займає у співробітників електродепо від 2,5 годин до 3,5 місяців. «Через цех техогляду щодня проходять усі задіяні потяги дніпровського метро. Кожні 20 годин поїзд заходить у депо, його оглядають, перевіряють кріплення всіх деталей, нагрівання підшипників і відразу усувають виявлені несправності. Після цього він знову вирушає на лінію. Зі зростанням пробігу регламент передбачає все більш складні та об’ємні ремонти рухомого складу, усі вони виконуються силами наших співробітників», – розповів начальник служби рухомого складу та капітальних ремонтів Дмитро Шендрик.

Капітальний ремонт в електродепо дніпровського метрополітену цьогоріч пройшли вже три вагони. Фактично їх розібрали повністю, а потім зібрали з нуля.

Дніпровське метро справляється з усіма проблемами своїми силами, але зараз дуже потребує підкріплення. У першу чергу, необхідні слюсарі з ремонту рухомого складу, також не вистачає шляховиків і токаря. І якщо людей зрештою знайти можна, то як впоратися із вандалами – не знають. Але вкотре просять пасажирів дбайливіше ставитися до метро.

«Цьогоріч ми випускаємо перший вагон, в якому самі встановили на стінах новий пластик, поміняли лінолеум і перетягнули обшивку на диванах. Довелося навчитися і цього. Ми переживаємо, що таким гарним вагон проїздить недовго. Нам незрозуміло, навіщо люди видряпують імена на стінах, рвуть і ріжуть сидіння, б’ють скло!» – зазначив головний інженер КП «Дніпровський метрополітен» Сергій Яриновський.