Жителі Дніпра можуть дізнатися про містичні традиції краю

День Гелловіну прийшов на наші землі із заходу, а його святкування в нас набуває все більшого розмаху. Однак Дніпропетровський національний історичний музей шанує та відроджує українські традиції і запрошує на  вечірню екскурсію «Український Гелловін».

«Здавна на українських землях з завершенням збору урожаю, справляли поминки за померлими предками. 8 листопада – Дмитрів день називали Дідовою суботою, попередня ж ніч вважалась часом відьомських шабашів та всілякої нечисті. У цей день палили багаття, аби відлякувати нечисту силу, що разом з померлими могла проникнути з потойбіччя, а бешкетники із гарбузів робили опудала, щоб лякати ними дітей. Співпадіння? Не думаємо», — зазначаютьу музеї.

Під час інтерактивної вечірньої екскурсії «Український Гелловін» жителі Дніпра зазирнуть за межі світів та людської уяви, зануряться  у містичні традиції, що впродовж тисячоліть побутували у нашому краї, дізнаються про надприродних істот української міфології та методи захисту від них.

Ціна квитка: 100 грн. — дорослий, 70 грн. — студентський, дитячий.  Реєстрація обов’язкова за номером: 067 447 7014. Екскурсія запланована на 8 листопада.

 

Фото: pixabay