Дніпрян запрошують подивитися на роботи «майстра етюду» (Фото)

У фондах Музею українського живопису у Дніпрі зібрано біля 100 робіт нашого земляка, дніпровського живописця і графіка В’ячеслава Ховаєва. В історію українського мистецтва художник увійшов як майстер широкого тематичного та жанрового діапазону. Значна частка його мистецького скарбу — камерні етюди, що стали кращими зразками пейзажного малярства, тематичний спектр яких є надзвичайно широким.

етюд

Жителів міста запрошують подивитися на камерні етюди, що стали кращими зразками пейзажного малярства, тематичний спектр яких є надзвичайно широким. Краєвиди гір, лісів, степу, морів, річок, сільських вулиць, індустріальних артерій міста змальовані у різних настроях. Психологічні портрети-типи, створені художником, закарбували образи як працівників суворої епохи (шахтарів, ливарників), так і стали втіленням характерів сильних особистостей із тогочасного оточення.  В музейному архіві зберігаються робочі блокноти художника, кожна сторінка з яких демонструє арсенал прийомів майстра, застосованих на шляху до створення довершеного твору.

етюд

Етюд – це складний та хвилюючий процес пошуку цілісності композиції, кольору, ритму, настрою. Саме у такий спосіб художник закарбовує живі враження від діалогу з природою, пише повітря та світло, відчуваючи характер місцини.  А отже, кожна робота жива, натхненна і напрочуд наділена широкою панорамністю композиції. , повідомляють у прес-службі музею.

етюд

Добавить комментарий