Дніпрянам покажуть унікальну статуетку (Фото)

Дніпрянам у музеї ім. Д.Яворницького у єгипетській експозиції покажуть унікальну статуетку слуги. «Ця дерев’яна статуетка є чи не найстарішим експонатом нашої єгипетської колекції. До неї багато уваги і багато запитань. На жаль, наш «слуга» розгубив всі свої частини, які могли б точніше розповісти про його походження, тож доводиться вписувати його у доволі загальний контекст», — зазначають фахівці відділу археології музею.

2

З періоду пізнього Давнього царства утворилась традиція вироблення подібних статуеток, а з Середнього царства вони стають ще одним обов’язковим елементом поховального обряду єгиптян. Коштовність виконання робили їх доступними лише для заможних верств суспільства. Статуетки зображали померлого але без особливої портретної схожості, а скоріше ідеалізований варіант. Ім’я людини, її посада, гасло та інша інформація наносилася на підставку, яка у нашому випадку втрачена разом з частиною ніг (загалом у єгиптян була чудова традиція підписувати майже все, щоб нічого не загубилось).

Ця статуетка надійшла до дніпровського музею в 1906 р. з Катеринославської чоловічої гімназії з підписом «Фигура человека из дерева, без покрова с одной рукой прямой, другой отбитой, по-видимому окрашенной красной краской по всей фигуре, кроме головы, окрашенной черной краской. Выс. 16 см. Єгипет. Середнє Царство, кін. ІІ тис. до н.е».