Дніпряни – екстремали хочуть створити спортивний майданчик
На сайті громадських проектів з’явилась ідея створення першого у місті майданчика для занять 6 популярними молодіжними видами спорту: скейтбордингом, ВМХ, ролерспортом, скутерінгом, паркуром та скелелазінням. Для його облаштування є такі варіанти – Парк Т.Г. Шевченка, сквер Героїв, парк Л. Глоби чи Січеславська набережна.
Цільова аудіторія цього проекту – мешканці міста від 4 до 50+. Ролерспорт, скейтбординг такі ж види активного дозвілля, як сноуборд і гірськи лижі. Опанувати та отримувати задоволення від них можуть всі бажаючи, будь-якого віку, статі та рівня фізичної підготовки. А от паркур та скелелазіння більш популярні серед школярів та студентської молоді.
«У світі стрімко розвиваються молодіжні, екстремальні види спорту та дозвілля. Завдяки величезній популярності деякі з них включено до програми Олімпійських ігор (сноубординг, скелелазіння, скейтбординг та ВМХ), Всесвітніх та Азіатських ігор (роликовий спорт, спідскейтінг, ролеркей). Наше місто не має умов для занять цими видами спорту, незважаючи на величезну кількість прихильників та перспективи розвитку. Багаторічний досвід інших міст доводить, що створення якісної та доступної інфраструктури для таких видів спорту дозволяє залучити до занять тисячі містян різного віку, статі та соціального статусу», – розповідає автор Максим Семенов.
За кордоном, вважається, що вуличний спорт – це найкраща альтернатива шкідливим звичкам, деструктивним та асоціальним захопленням сучасної молоді. Скейт-парків у містах Європи та Америки безліч, а найцікавіші приваблюють молодь розмірами, якістю, дизайном та складністю фігур. В Україні все більше міст, які створюють доступні об’єкти для сучасних видів спорту: у столиці їх 20, у Харкові – 6, у Львові 5, у Запоріжжі 5, у Хоролі 5, на Дніпропетровщині – 7. А саме 6 у Кривому Розі і один у Кам’янському. У Павлоград наразі такий об’єкт будується.