До Дніпропетровської області мігрують дикі тварини

Через війну в лісах Дніпропетровщини побільшало диких тварин порівняно з минулим роком. Це може бути повʼязано з тим, що безпосередньо біля нашої області ведуться бойові дії, й тварини, уникаючи небезпеки, мігрують, пояснює провідний мисливствознавець Східного лісового офісу ДП “Ліси України” Олександр Олійник. Крім того, поменшало випадків паління сухостою, що теж позитивно відображається на чисельності.

Під час зимового обліку спеціалісти зафіксували, що побільшало пернатої дичини, яка осіла на території Дніпропетровщини. Разом з тим виросла чисельність хижих м’ясоїдних тварин. Але епізодична ситуація в області в цілому в нормі.

Побільшало й копитних тварин. Наприклад, в Царичанському районі відмічалося, що зустрічали навіть оленя благородного. Останнім часом цей вид був не характерним для нашої області, але в Царичанському районі це не поодинокі випадки. Мисливствознавець припускає, можливо це з Сумської області через Полтавську мігрували.

Тварини-мігранти можливо деякий час переховуються, а потім десь далі мігрують з нашої області.

Взагалі, науково обґрунтований приріст копитних є нормальним у 25%. В деяких мисливських угіддях користувачі подавали інформацію на 30-35% копитних побільшало. Втім спеціаліст запевняє, це не значне збільшення в рамках нормальної кількості.

Нагадаємо, полювання заборонено у зв’язку з воєнним станом. І хоч торішній мисливський сезон не проводився, популяція всіх тварин згідно з науковими нормами. Надлишків не виявлено.

Наразі спеціалісти більше приділяють увагу контролю, моніторингу хижих м’ясоїдних тварин, аби не було випадків сказу. У дикій природі сказ в нашій області останнім часом не виявлено. Були деякі прояви в Новомосковському районі, але в сільському угідді, домашня собака. Поки це єдиний офіційно зафіксований випадок. У дикій природі поки не зафіксовано проявів.

фото із відкритих джерел