До дня інформування: доба Гетьманату і відновлення демократичного правління в Україні

Важливими етапами в Українській революції 1917 – 1921 років було правління гетьмана Павла Скоропадського та установлення влади Директорії УНР, розгортання та придушення масштабного повстанського руху.

ДОБА ­ ГЕТЬМАНАТУ

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Здобувши владу, гетьман Павло Скоропадський скористався нетривалим мирним періодом для зміцнення основ української державності. На цій стадії була розбудована дієва регіональна адміністрація. Вона контролювала найбільшу за весь час Української революції територію, а також вела перемовини про входження до складу Української держави Криму та Кубані. Українську державу визнали 30 країн. За доби гетьманату в Україні було відкрито Кам’янець-Подільський університет, засновано Академію наук, закладено основи Української автокефальної православної церкви, здійснено інші важливі починання. Амбітна військова реформа не була завершена через несприятливу зовнішню та внутрішньополітичну ситуацію. Здобутками державотворення у період гетьманату скористалася відновлена УНР.

ДИРЕКТОРІЯ І СОБОРНІСТЬ

Директорія відновила республіканський лад і демократичне правління в Україні. Акт Злуки Української Народної Республіки із Західно-Українською Народною Республікою (ЗУНР) засвідчив волю українського народу до Соборності. Скликаний Директорією Трудовий конгрес забезпечив широку представницьку основу української влади. У Паризькій мирній конференції, де вирішувалася доля учасників Першої світової війни, взяла участь українська делегація.

Весь цей період УНР вела затяті бої за незалежність і територіальну цілісність. Разом із Галицькою армією, армія УНР демонструвала героїзм і не капітулювала навіть тоді, коли під українським прапором залишалися кілька невеликих повітів. Контрнаступи березня 1919-го, Офензива на Київ – Одесу, Перший Зимовий похід засвідчили волю українців до боротьби. Укладання Варшавської угоди заклало фундамент тривалого українсько-польського альянсу і надало примарний шанс на перемогу навесні 1920 року. Проте, навіть кинуті союзником напризволяще, українські вояки не полишали спроб закріпитися на рідних землях. До листопада 1921 року тривав масовий повстанський рух.

(За матеріалами Українського інституту національної пам’яті www.memory.gov.ua/page/ukrainska-revolyutsiya-1917-21).

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!