До Нікополя завітала польська делегація

Вже другий рік поспіль Нікополь зустрічає гостей із Польщі. Головна мета візиту – обмін досвідом між українською та польською стороною та популяризація європейської освіти серед нікопольських старшокласників. Представники Польщі протягом двох днів зустрічались з освітянами та учнями Нікополя. Спілкувались у формі активного діалогу і ділились взаємними враженнями. Про це повідомили у прес-службі міської ради.

Так, семінар для старшокласників пройшов 22-го лютого на базі СЗШ № 10. Зі школярами зустрічались представники Державного університету міста Білосток (Польща): Петро Бялас та Яна Малярчук – керівник та менеджер відділу міжнародних програм та міжнародної співпраці, а також Алла Савченко – генеральний директор польсько-українського освітнього центру «Osvita Market». Вони розповіли про те, що Білосток – одне з найбільших історичних міст північно-східної частини Польщі. В його держаному університеті навчається більше 30 тисяч студентів із різних країн, у тому числі й України. У цьому вищому навчальному закладі реалізується 9 програм навчання на англійській та російській мовах. Найбільш популярні факультети соціального та природничого напрямку. Середня вартість навчання – 900 євро на рік.

Учням не тільки розповіли, а й презентували умови проживання та навчання в університеті Білостоку. Головний його привілей у тому, що по закінченні вишу студенти отримують диплом європейського зразка.

23-го лютого польська делегація у більш тісному колі зустрічалась із представниками міської влади, відділу освіти та науки, а також директорами шкіл Нікополя і депутатами міськради.

Заступник міського голови Ольга Коник підкреслила важливість подібних зустрічей, адже вони допомагають нашим учням розширити можливості для подальшого вибору освіти та професії. А обмін досвідом в галузі освіти в Білостоці та Нікополі також досить корисний для її подальшого розвитку і вдосконалення. Тим більше, що завдяки дворічній плідній співпраці в Державному університеті Білостоку навчається два нікопольських студента.

Петро Бялас наголошував на тому, що українські студенти більш обізнані та сильні у точних науках, що цінується в їхньому навчальному закладі. Говорив про те, що йому дуже сподобалась дружня атмосфера Нікополя.

Алла Савченко підкреслила, що навчання у Польщі дуже корисне для українських дітей. Воно дисциплінує, розширює кордони для студентів і надає їм такий безцінний досвід, який вони потім втілюють у життя, повертаючись в Україну. Також зазначила, що нині українські студенти в Польщі – це найбільш патріотична діаспора. Вони цінують національну символіку, співають Гімн і доводять всій Європі свою єдність та любов до Батьківщини.

Наприкінці зустрічі її учасники подякували один-одному за плідну співпрацю. А гостям вручили символічні подарунки на згадку про візит до Нікополя.

Якщо Вас зацікавила інформація про навчання у Державному університеті Білостоку, докладніше про це можете дізнатись на сайті www.uwb.edu.pl

 

Добавить комментарий