Доньці дніпровського журналіста призначили стипендію Глави держави

Дітям полеглих на війні журналістів, як і торік, призначено стипендії Президента України. Відповідний Указ опубліковано на сайті. Згідно з документом, стипендія встановлюється дніпрянці Олені Черніковій (2014 року народження) – доньці Олександра Чернікова – журналіста з Дніпра, який загинув захищаючи незалежність нашої держави районі проведення антитерористичної операції.

Як відомо, 22 січня 2015 року в бою під Донецьким аеропортом під час виконання військового завдання загинув боєць 9-ї роти 3-го батальйону 25-ї окремої аеромобільної бригади Олександр Черніков (позивний «Репортер»). За життя він працював журналістом у телепрограмі «Губернські хроніки» на 9 телеканалі Дніпра. Багато глядачів запам’ятали його як автора та ведучого програми «Тема тижня», що виходила на 51 каналі Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії. Екіпаж БМД, в якому «Репортер» був оператором-навідником, знищив, як мінімум, одну одиницю ворожої техніки. Олександр Черніков посмертно був відзначений орденом «За мужність» III ступеня.

У Дніпрі на честь загиблого журналіста назвали вулицю. 6 грудня 2016 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, де навчався Олександр Черніков, було урочисто відкрито меморіал на його честь.