ДПІ у Центральному районі Дніпра
25 січня 2018 року запрошуємо відвідати кущовий семінар за участю ГУ ДФС у Дніпропетровській області спільно з ДПІ у Новокодацькому районі м.Дніпра, ДПІ у Соборному районі м. Дніпра, ДПІ у Шевченківському районі м. Дніпра, ДПІ у Центральному районі м. Дніпра,ДПІ у Чечелівському районі м. Дніпра на тему: «Новації податкового законодавства у 2018 році. Актуальні питання стосовно системи електронного адміністрування ПДВ. Адміністрування єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Актуальні питання стосовно подання податкової звітності з податку на прибуток. Декларування громадянами доходів, отриманих у 2017 році. Право на податкову знижку. Електронні сервіси ДФС України».
Семінар відбудеться за адресою: м. Дніпро, пр. Сергія Нігояна, 77 (в приміщенні Новокодацької у місті Дніпрі ради) Початок семінару: о 10-00 годині, реєстрація з 9-30. Вхід вільний
До уваги платників!
Зміни та доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «єдиного вікна подання електронної звітності»
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра доводить до відома платників, що 18.01.2018 вийшло оновлення «Єдиного вікна (EDZV)» до версії 1.26.1.0.
Перелік змін та доповнень (версія 1.26.1.0) (станом на 18.01.2018)
Нові версії документів:
- З метою практичної реалізації наказу Міністерства фінансів України від 14.07.2017 №637 «Про затвердження Порядку функціонування «Електронного кабінету»» додано наступні форми:
F/J 1312901 – «Повідомлення про помилку, що виникла під час роботи в інформаційно-телекомунікаційній системі «#Електронний_кабінет»»;
F/J 1412901 – «Повідомлення про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в інформаційно-телекомунікаційній системі «Електронний кабінет»»;
F/J 1313001 – «Повідомлення про відмову платника податків від електронної взаємодії з контролюючим органом через інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет»».
- У відповідності до форм, які опубліковано на сайті Державної служби статистики України додано нові версії документів (тільки форми вводу):
S0210110 – №1-Б (річна, квартальна) ЗВІТ ПРО ВЗАЄМОРОЗРАХУНКИ З НЕРЕЗИДЕНТАМИ;
S0300106 – №7-тнв (річна) ЗВІТ ПРО ТРАВМАТИЗМ НА ВИРОБНИЦТВІ;
S0401112 – №11-ОЗ (річна) Звіт про наявність і рух основних засобів, амортизацію;
S1100912 – №2-ТП (повітря) (річна) ЗВІТ ПРО ОХОРОНУ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Інформація розміщена на веб-порталі ДФС України за посиланням:http://sfs.gov.ua/elektr…/spetsializovane-klientske-program/
ДФС та Держприкордонслужба розробили механізми інформування про громадян, які перетинають митний кордон
ДПІ у Центральному районі інформує, що станом на 15.01.2018 митницями ДФС було проадміністровано митних платежів по операціям з ввезення фізичними особами товарів на митну територію України на суму 4,2 млн. гривень (за аналогічний період 2017 року – 3,3 млн. гривень).
За цей період було лише 2 випадки коли громадяни, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або в’їжджали в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, перетнули митний кордон України з товарами.
Для забезпечення виконання нових норм Податкового кодексу, які набули чинності з 1 січня 2018 року, митниці мають бути забезпечені оперативною інформацією про перетин державного кордону громадянами в усіх пунктах пропуску через державний кордон.
Обов’язок з надання інформації посадовими особами органів охорони державного кордону про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, встановлено статтею 374 Митного кодексу України.
Водночас нормативне врегулювання переміщення товарів фізичними особами, які були відсутні в Україні менше ніж 24 години або які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, Митним кодексом України не передбачено.
Для законодавчого врегулювання виконання норм Податкового кодексу України необхідно найближчим часом внести відповідні зміни до Митного кодексу України. Наразі ДФС проведено нараду з Державною прикордонною службою України, де були розроблені механізми для оперативного вирішення ситуації.
Так, було вирішено здійснювати обмін такою інформацією поетапно.
Перший етап – перехідний період (до запровадження обміну інформацією в он-лайн режимі) запроваджується на місцевому рівні взаємодії, тобто здійснення відміток про інформацію в контрольних талонах.
Другий етап – інформування щодо громадян, які перетинають митний кордон України в он-лайн режимі.
Крім того, вирішено ДФС та ДПСУ доопрацювати власні програмні комплекси для забезпечення обміну інформацією в режимі он-лайн строком до 15 лютого 2018 року.
На реєстрацію в ЄРПН надано 35,1 тис. податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких було зупинено
ДПІ у Центральному районі інформує , що станом на 1 грудня 2017 року Комісією ДФС з розгляду повідомлень та реєстрації податкових накладних відмовлено у реєстрації 44,8 тис. податкових накладних на суму 2,1 млрд.грн.
З них на виконання вимог Закону України від 07.12.2017 № 2245-VII ДФС надано на реєстрацію 35,1 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 1,6 млрд.грн. в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.
З них станом на сьогодні зареєстровано 32,4 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 1,3 млрд.грн., очікує ліміту – 2,7 тис. податкових накладних/розрахунків коригування на суму 360 млн.грн.
Всього, більше 7 тисячам платників податків зареєстровано накладні згідно із Законом.
Дніпровським підприємством-правопорушником відшкодовано бюджету майже 880 тис. грн. завданих збитків
ДПІ у Центральному районі інформує, що співробітників податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування бюджету майже 880 тис. грн. завданих збитків.
В рамках розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за ч. 1 ст. 212 КК України, встановлено, що директор одного із дніпровських підприємств ухилився від сплати майже 880 тис. грн. податків. Шляхом документального оформлення удаваних фінансово-господарських операцій щодо придбання у фіктивних компаній товарно – матеріальних цінностей фігурант незаконно сформував податковий кредит з ПДВ та перекручував податкову звітність.
Завдяки заходам, вжитим співробітниками податкової міліції в рамках розслідування вказаного кримінального провадження, завдані бюджету збитки відшкодовано у повному обсязі.
У 2017 році місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали майже 4 млрд. грн. плати за землю
ДПІ у Центральному районі інформує, що власники та орендарі земельних ділянок Дніпропетровської області у 2017 році поповнили місцеві бюджети на 3 млрд. 974,1 млн. грн. При цьому, 3 млрд. 637,7 млн. грн. сплачено юридичними особами і 336,4 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники 2016 року перевищено на 598,5 млн. грн.
Орендна плата за користування землею та земельний податок є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць області і становить майже 20% до їх загальних надходжень.
«Позитивна динаміка у зборі плати за землю, з одного боку, є свідченням сумлінного ставлення платників області до виконання свого обов’язку щодо сплати податків, а з іншого є результатами спільних зусиль з місцевою владою регіону в напрямі легалізації земельних відносин», – відзначила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.
У ДПІ у Центральному районі м.Дніпра підбили підсумки минулорічної деклараційної кампанії та запрошують до Декларування-2018
Загалом 465 мешканців Центрального району м.Дніпра стали учасниками минулорічного деклараційного процесу, надавши до ДПІ податкові декларації про майновий стан і доходи, отримані упродовж 2016 року. Про це повідомила начальник ДПІ у Центральному районі м.Дніпра Болдаш Наталія Юріївна.
Розмір задекларованих доходів склав 62 799,9 тис. грн., а сума до сплати, нарахована за результатами декларування, – 2 618,4 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб (на 787,7 тис. грн. більше, ніж за підсумками декларування 2016 року). Сума військового збору до сплати склала 448,6 тис. грн.
За словами посадовця найактивнішими декларантами були громадяни, які отримали майно у спадщину чи в подарунок – 134 особи. Загальна сума задекларованого ними прибутку склала 1 969,9 тис. грн.
Ще 46 мешканців Центрального району м.Дніпра задекларували понад 7 339,5тис. грн. від доходу від надання у лізінг чи аренду майна.
Від продажу (обміну) рухомого або нерухомого майна дохід в розмірі 961,9 тис. грн. задекларували 12 жителів району.
Інші доходи задекларували 62 громадян на суму доходу 8 877,2тис.грн.
Своїм правом на податкову знижку скористалось 101 громадян. Після перерахунків для них сума податку до повернення з бюджету склала 148,1тис.грн.
Наталія Юріївна зауважила, що минулорічна деклараційна кампанія нарахувала в Центральному районі м.Дніпра 7 мільйонерів. Вони задекларували 14 499,6 тис. грн. Донарахована до сплати у бюджет сума склала: 45,8тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та майже 65,9тис. грн. військового збору.
Додамо, що цьогорічне декларування громадянами доходів, одержаних впродовж впродовж 2017 року, вже розпочалась і триватиме до 1 травня 2018 року. У цей час Центри обслуговування платників працюватимуть у зручному для декларантів режимі – з подовженим робочим днем та у вихідні.
На семінарі з платниками податків Центрального району м.Дніпра йшлося про останні зміни податкового законодавства
Нещодавно відбувся семінар з платниками податків Центрального району м.Дніпра. Відкрив семінар в.о.заступника начальника – начальник відділу моніторингу доходів та обліково – звітних систем Омельченко Євген Анатолійович. Він привітав присутніх з Новорічними та Різдвяними святами, побажала всім міцного здоров’я, благополуччя, успіхів, миру.
У ході семінару платники дізнались про зміни в законодавстві, які з 1 січня 2018 року набрали чинності. Серед іншого ознайомились із нормами Закону України від 07 грудня 2017 року № 2245-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», №2233-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», ЗУ «Про Державний бюджет України на 2018 рік».
Детально зупинились на внесених законами змінах в частині адміністрування податку на додану вартість, акцизного податку, податку на прибуток підприємств, трансфертного ціноутворення, податку на доходи фізичних осіб, єдиного податку (спрощена система оподаткування), податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю, екологічного податку і рентної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та інших питаннях. Також, платники податків отримали інформацію щодо поновлення електронних ключів, розблокування податкових накладних, можливості самостійного використання Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС та оперативно й у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного режиму.
Учасники семінару ще довго спілкувалися з лектором та податківцями, користуючись нагодою отримати роз’яснення та відповіді на свої питання в атмосфері жвавого діалогу.
До бюджету Центрального району м.Дніпра надійшло понад одного мільйону гривен транспортного податку
Упродовж 2017 року до бюджету Центрального району м.Дніпра надійшло 1 478.3 тис. грн. транспортного податку. Громадяни – власники дорогих легкових автомобілів сплатили 1182,6 тис. грн., юридичні особи – на балансі яких знаходяться елітні автомобілі. перерахували до казни району 295,7 тис.грн.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з 1 січня 2018 року діє нова форма Податкової декларації з транспортного податку, що оновлена наказом Міністерства фінансів України від 27.06.2017 №595.
Слід зазначити, що Податкову декларацію з транспортного податку подають платники транспортного податку – виключно юридичні особи.
Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
Юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування Декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.
Таким чином, звітність з транспортного податку за новою формою подається юридичними особами до 20 лютого 2018 року.
Відповідно до Податкового кодексу України, транспортний податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
Транспортний податок сплачується у строки, встановлені Податковим кодексом, а саме:
а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються у річній податковій декларації.
Сервіс «Пульс» гарантує захищеність громадян
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області інформує, що з метою подолання корупції в лавах Державної фіскальної служби, ліквідування перешкод, що заважають здійснювати підприємницьку діяльність та усунення складнощів у спілкуванні із посадовими особами у службі функціонує єдиний антикорупційний сервіс – «Пульс».
Сервіс «Пульс» – це «гаряча» телефонна лінія, за якою по телефону:
0-800-501-007 (напрямок «4») громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників Державної фіскальної служби України, про можливі корупційні дії з їхнього боку, а також проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.
Сервіс дозволяє своєчасно реагувати на появу ситуацій, що викликають невдоволення підприємницького середовища і оперативно вирішувати питання, пов’язані з порушенням законних прав людини в органах ДФС.
«Гаряча» телефонна лінія працює за принципом call-back. Податківці не тільки приймають звернення, але й повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи. ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що інформація приймається цілодобово!
Також, застерігаємо бути пильними, адже останнім часом активізувались телефонні шахраї, які від імені керівників інспекції, погрожуючі створенням проблем у веденні бізнесу зі сторони фіскальних органів, вимагають у суб’єктів господарювання грошову «винагороду».
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертає увагу усіх платніків податків – бути пильними та не піддаватися на провокації!
З 1 січня 2018 року мінімальна заробітна плата становить 3723 гривні
ДПІ у Центральному районі м. Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Законом України від 07 грудня 2017 року № 2246-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено мінімальну заробітну плату у наступному розмірі:
– у місячному – 3723 гривні;
– у погодинному – 22,41 гривні.
Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року становитиме 1700 гривень, з 1 липня – 1777 гривень, з 1 грудня – 1853 гривні, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
– дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року – 1492 гривні, з 1 липня – 1559 гривень, з 1 грудня – 1626 гривень;
– дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року – 1860 гривень, з 1 липня – 1944 гривні, з 1 грудня – 2027 гривень;
– працездатних осіб: з 1 січня 2018 року – 1762 гривні, з 1 липня – 1841 гривня, з 1 грудня – 1921 гривня;
– осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2018 року – 1373 гривні, з 1 липня – 1435 гривень, з 1 грудня – 1497 гривень.
Також звертаємо увагу, що розмір мінімальної заробітної плати впливає на розрахунок єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З 1 січня 2018 року розмір мінімального страхового внеску на місяць складає 819,06 грн. (3723 грн х 22%).
Крім того, змінилася максимальна величина бази нарахування єдиного внеску. З 1 січня 2018 року – 55845 гривень (3723 грн х 15 розмірів мінімальної заробітної плати). Відповідно розмір максимального страхового внеску на місяць становить 12285,90 гривень.
З 1 січня 2018 року фермери мають обов’язково сплачувати ЄСВ
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Закон України від 03.10.2017 № 2148-VIІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», яким, зокрема, внесені зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зарахував членів фермерського господарства до кола платників єдиного соціального внеску (ЄСВ).
Такі зміни набрали чинності з 1 січня 2018 року. Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 4 Закону № 2464, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску на загальнобов’язкове державне соціальне страхування.
Згідно зі внесеними змінами, з 1 січня 2018 року члени фермерського господарства виключені з переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску (частина 1 статті 10 Закону № 2464 в редакції закону № 2148).
Водночас членів фермерського господарства буде звільнено від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку та отримують пенсію (за віком чи за інвалідністю) або соціальну допомогу.
Тож відтепер члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року сплачуватимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачують єдиний внесок.
Підприємці – спрощенці та члени фермерського господарства, які отримують пенсію, звільняються від сплати єдиного внеску
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що від сплати єдиного внеску звільняються фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які брали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, які:
– отримують пенсію за віком (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 2 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1058 – VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон № 1058);
– отримують дострокову пенсію (у тому числі на пільгових умовах (передбачені частиною п’ятою статті 115, пунктом 72 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 1058));
– отримують пенсію зі зниженням пенсійного віку (у тому числі на пільгових умовах (передбачені статтею 55 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»));
є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;
-досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).
Зазначена пільга не поширюватиметься на осіб які: отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058 чи отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058.
Водночас звертаємо увагу на те, що дія частини четвертої статті 4 Закону № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» не поширюється на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Довідково: лист ДФС від 19.01.2018 № 1644/7/99-99-13-02-01-17 «Про надання роз’яснення».
Доходи отримані за репетиторські послуги необхідно задекларувати
У ДПІ у Центральному районі м.Дніпра наголошують, що вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи – підприємці, зобов’язані включити суму таких доходів до загальногорічного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до фіскальної служби декларації про майновий стан і доходи.
Відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України дохід з джерелом їх походження з України – будь-якийдохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх на території України. Зробити це слід до 1 травня 2018 року за місцем реєстрації декларанта.
Доходи від репетиторства відповідно до п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України оподатковуються податком на доходи фізичних осібза ставкою 18 відсотків. Також із вказаних доходів справляється військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.
Репетиторські послуги ― це зокрема підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових та дипломних робіт.
Кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларацій і допомогу при її заповненні. У ДПІ у Центральному районі м.Дніпра закликають громадян, які надають послуги з репетиторства, висловити свою громадянську позицію – подати вчасно декларацію та сплатити податки.
Податкова декларація з плати за землю подається за новою формою
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертаєм увагу власників землі та землекористувачів, що наказом Мінфіну України від 23.01.2017 №9 внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю, затвердженої наказом від 16.06.2015 N560 та викладено її в новій редакції. Відповідно платники податків повинні звітувати в 2018 році за оновленою формою.
Нагадуємо, що суб’єкти господарювання самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
За нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.
Податкове зобов’язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Про зміни з податку на доходи фізичних осіб у 2018
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що Законом України від 07 грудня 2017 року №2245-VIII, що набрав чинності 1 січня 2018 року, внесено зміни у Податковий кодекс України, зокрема у частині податку на доходи фізичних осіб.
Так, змінами доповнено пп.165.1.35 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України, згідно з яким до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:
– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування;
– вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.
Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані зберігати первинні документи
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що згідно із п.п. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику. Для реєстрації Книги обліку доходів та витрат такі платники єдиного податку подають до контролюючого органу за місцем обліку примірник Книги (п.п. 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ).
Платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 ПКУ).
Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ст. 44 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ст. 44 ПКУ).
При заповненні податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця використовуються дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, тому їх показники у відповідності до норм п. 44.1 ст. 44 ПКУ повинні бути підтверджені первинними документами, які мають право вивчати та перевіряти контролюючі органи під час проведення перевірок згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПКУ.
Отже, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів, на підставі яких заповнювалися дані книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат, що використовувалися для складання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, або інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності по іншим податкам і зборам – у разі їх сплати. Такі первинні документи зберігаються не менш як 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.
За незабезпечення зберігання первинних документів до платників єдиного податку можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ст. 121 ПКУ, зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Слід зазначити, що згідно з п. 297.3 ст. 297 ПКУ платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При відсутності первинних документів на товари (роботи, послуги), придбані платником єдиного податку, у разі виявлення факту щодо неутримання податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходу громадянам до платників податків застосовуються штрафні санкції, як до податкового агента, передбачені п. 127.1 ст. 127 ПКУ, та на суму грошового зобов’язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нараховується пеня згідно з п.п. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПКУ.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 107.11).
Увага! Річна декларація з податку на прибуток
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з 1 січня 2018 року встановлений єдиний термін подання річної податкової декларації для всіх платників податку на прибуток, які звітують раз в рік, та які звітують поквартально – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, тобто 1 березня 2018 року.
Відповідні зміни внесені до пп. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу Законом України від 7 грудня 2017 року № 2245-VIII ,,Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” (далі – Закон № 2245-VIII).
Закон № 2245-VIII офіційно опубліковано у газеті Верховної Ради України ,,Голос України” № 246 – 247 (6751 – 6752) від 30 грудня 2017 року.
Квартальні платники податку на прибуток сплачують податок на прибуток як по річній декларації, з граничним терміном сплати 10 березня 2018 року!
Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує, що ДФС України листом від 17.01.2018 №1390/7/99-99-12-02-04-17 «Про застосування штрафних санкцій за несвоєчасне подання (неподання) звіту про суми податкових пільг» (далі – лист ДФС №13290) повідомила наступне.
Підпунктом 16.1.6 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) передбачено, що платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 (далі – Порядок №1233).
Порядок №1233 є обов’язковим для виконання суб’єктами господарювання, які відповідно до ПКУ не сплачують податки та збори до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (п.1 Порядку №1233).
Пунктом 3 Порядку №1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі, коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
Згідно з п.111.1 ст.111 ПКУ за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються такі види юридичної відповідальності:
– фінансова;
– адміністративна;
– кримінальна.
Відповідно до п.120.1 ст.120 ПКУ неподання (крім випадків, якщо податкова декларація (розрахунок, звіт) не подається відповідно до п.49.2 ст.49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Оскільки ПКУ передбачено подання відомостей про суми коштів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг), у вигляді звіту про суми податкових пільг, то за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг застосовуються штрафні санкції, передбачені п.120.1 ст.120 ПКУ.