ДПІ у Центральному районі Дніпра інформує
Дніпропетровщина: підведені підсумки деклараційної кампанії – 2017. Кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2016 році, тривала з 1 січня по 31 грудня 2017 року. За цей період декларацію про майновий стан і доходи надали 47328 громадян.
«Загальна сума задекларованого громадянами доходу в минулому році за 2016 рік складає 2 млрд. 837,5 млн. грн. Податок на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 101,3 млн. грн. Це на 19,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Сума військового збору до сплати – 16,4 млн. грн., що перевищує позаминулорічні показники на 2,5 млн. грн.», – повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.
Керівник управління також зазначив, що у минулому році право на податкову знижку використали 8558 громадян області, яким підлягає повернення з бюджету 12,7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.
200 мільйонерів Дніпропетровщини задекларували 1 млрд. 148,0 млн. грн. Сума сплати до бюджету складає: 27,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 3,6 млн. грн. військового збору.
У Новий рік – із півтора мільярдами сплачених податків
Упродовж 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра сплатили 1 465,3 млн.грн податків. До державної скарбниці перераховано 709,7 млн.грн., а до місцевого бюджету надходження склали – 764,1 млн. грн. Порівняно із 2016 роком податковий внесок містян збільшився на 413,9 млн. грн., або на 39,4 відсотки.
Протягом дванадцяти місяців 2017 року платникам відшкодовано з бюджету 8568,1 млн. грн. податку на додану вартість, що на 6232,7 млн. грн. більше, ніж у 2016-му.
Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження податку на доходи фізичних осіб – 681,2 млн. грн.; податку на додану вартість – 346,5 млн. грн.; плати за землю – 107,4 млн. грн.; податку на прибуток – 90,4 млн. грн.
Платники єдиного податку – юридичні та фізичні особи сплатили до бюджету 94,5 млн. грн., що на 25 млн. грн. більше, ніж у минулому році.
До держбюджету платники Центрального району м.Дніпра сплатили цього року 101,1 млн. грн. військового податку та 1 329,0 млн. грн. єдиного внеску.
Надсилання в електронній формі документів, які передбачено Порядком обліку платників податків.
Чи має право суб’єкт господарювання надсилати в електронній формі документи, які передбачено порядком обліку платників податків (ф. № 1-ОПП, № 5-ОПП, № 1-РПП, № 8-ОПП, № 17-ОПП, № 20-ОПП) та Повідомлення про відкриття/закриття рахунка платника податків у фінансовій установі через Єдине вікно подання електронної звітності або сервіс «Електронний кабінет платника»?
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що відповідно до п. 421.1 та п. 421.2 ст. 421 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) електронний кабінет забезпечує можливість реалізації платниками податків прав та обов’язків, визначених ПКУ та нормативно-правовими актами, що прийняті на підставі та на виконання ПКУ, шляхом, зокрема заповнення, перевірки та подання податкових декларацій, звітності до контролюючого органу, а також забезпечення взаємодії платників податків з контролюючими органами з інших питань, передбачених ПКУ, яка може бути реалізована в електронній формі засобами електронного зв’язку.
Згідно з п. 7.2 розд. VII, п. 8.4 розд. VIIІ, п. 9.3 розд. ІХ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок), платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати заяви за формами № 17-ОПП, № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку» та повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.
Можливості подання в електронному вигляді платниками податків заяв за формами № 5-ОПП, № 1-РПП, № 8-ОПП не передбачено.
Подання в електронному вигляді заяви за формою № 1-ОПП передбачено виключно у разі подання заяви з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку».
Вимоги щодо подання банками та іншими фінансовими установами повідомлення про відкриття/закриття рахунка платника податків до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунків встановлені ст. 69 ПКУ.
Обмін інформацією щодо відкриття/закриття рахунків платників податків між ДФС та банками здійснюється в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідно до положень Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 № 721 зі змінами та доповненнями.
Таким чином, платники податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, мають право подавати через Єдине вікно подання електронної звітності або сервіс «Електронний кабінет платника»:
заяви за формою № 17-ОПП;
заяви за формою № 1-ОПП з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку»;
повідомлення за формою № 20-ОПП.
Банки та інші фінансові установи подають повідомлення про відкриття/закриття рахунка платника податків у фінансовій установі через Єдине вікно подання електронної звітності.
З 01.09.2017 банки та інші фінансові установи мають можливість направляти та отримувати електронне повідомлення про відкриття//закриття рахунка платника податків через сервіс «Електронний кабінет платника».
За 2017 рік від платників Центрального району м.Дніпра надійшло понад 107 млн.грн. плати на землю
За січень – грудень 2017року платниками Центрального району м.Дніпра перераховано плати на землю 107 443,3 тис.грн., що на 13453,5 тис.грн більше ніж за відповідний період минулого року. Індикативний показник доходів виконано на 111,0 відсотків. Темп росту становить 120,2 відсотків.
Від платників плати на землю – юридичних осіб за 12 місяців минулого.року надійшло до місцевого бюджету 99490,5 тис.грн., від фізичних осіб- платників податків – 7952,8 тис.грн.
Фахівці ДПІ у Центральному районі повідомляють, що з 01січня 2018 року набирають чинності зміни в ПКУ, внесені Законом України від 07.12. 2017 року №o2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», відповідно до яких встановлені зміни у справлянні плати за землю, а саме:
– встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку:
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено,– у розмірі не більше 3%їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 % та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;
– для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3 % та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
Крім того, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Податковим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу;
Також встановлено, що індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100%.
Підприємствами ДПІ у Центральному районі м.Дніпра упродовж 2017 року сплачено понад 90 мільйонів гривень податку на прибуток
Платники податку на прибуток, які перебувають на обліку в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра, упродовж січня – грудня 2017 року сплатили до зведеного бюджету 90 472,2тис. грн., у тому числі до державного бюджету – 80811,2 тис. гривень. У порівнянні з проказниками за відповідний період 2016 року надходження зросли на 19 114,0 тис.грн. гривень, або на 26,8 відсотка.
Фахівці ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадують , що 7 грудня 2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України, зокрема в частині оподаткування податком на прибуток підприємств, а саме:
– змінено визначення безнадійної заборгованості для цілей оподаткування банківських установ;
– уточнено вимоги щодо відповідальності релігійних організацій при порушенні законодавства відповідно до якого вони зареєстровані та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
– передбачено, що податкова декларація з податку на прибуток підприємств, яка розраховується з наростаючим підсумком за рік, подається у 60-ти денний термін;
уточнено різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень), при здійсненні фінансових операцій;
– уточнено норми щодо збільшення фінансового результату до оподаткування на суму доходу, отриманого як оплата за товари (роботи, послуги), відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування. Положення зазначеної норми не поширюються на платників податків, які були платниками єдиного податку четвертої групи;
– уточнена редакція норми щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток підприємств суб’єктів літакобудування.
Зарплата в «конвертах» – позбавлення соціальних гарантій.
Легалізація трудових відносин, сплата податків і єдиного соціального внеску – це законодавчо закріплені права працюючої людини сьогодні та гарантоване майбутнє завтра. Легалізація зарплат передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшення надходжень до бюджету коштів, які приховуються від держави.
Тіньова зарплата є однією із найбільших проблем сучасної економіки України. Виплата заробітної плати «у конвертах» призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра протягом 2017 року проводилась робота в напрямку детінізації заробітної плати, зокрема, з платниками, які згідно з звітами виплачували найманим працівникам заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімуму.
Так, завдяки вжитим заходам легалізовано 71 робоче місце. Додатково до бюджету надійшло податку на доходи з фізичних осіб 55,8 тис.грн., єдиного внеску 59,5 тис.грн. та військового збору 3,8 тис.грн.
Під час зустрічей підприємцям роз’яснюють дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків і зборів (ПДФО, акцизного податку, плати за землю, орендної плати, єдиного податку), легального використання найманої робочої сили.
В результаті вжитих заходів 100 суб’єктів господарювання-юридичні особи підвищили рівень заробітної плати. Додатково до бюджету надійшло ПДФО – 106,2 тис.грн., ЄВ – 110,4 тис.грн., військового збору – 7,8тис.грн.
За рахунок підвищення 105 фізичними особами – приватними підприємцями рівня заробітної плати, до бюджету додатково надійшло ПДФО – 83,0 тис.грн., ЄВ – 88,4 тис.грн., військового збору – 6,7 тис.грн.
В ході спільних заходів з місцевими органами самоврядування 115 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної влади та додатково до бюджету надійшло 110,7 ПДФО, 127,8 тис.грн. ЄВ., 9,2 тис.грн. військового збору.
Податківці закликають роботодавців і власників підприємств усіх форм власності виявити соціально відповідальне ставлення до працівників, направивши вивільнені кошти на підвищення зарплат. Адже гідна заробітна плата – це запорука спокійного і благополучного життя як для роботодавця, так і для працівника.
Понад 159 тисяч платників звернулися до Центру обслуговування платників при ДПІ у Центральному районі м.Дніпра у 2017 році
Про це повідомили у відділі обслуговування платників при ДПІ у Центральному районі м.Дніпра
Протягом січня-грудня 2017 року до Центру обслуговування платників при ДПІ звернулися 159522 платників податків, які отримали консультаційні, інформаційні, адміністративні послуги, подавали податкову звітність.
Адміністративних послуг з початку року надано 7650 платникам податків.
Найбільш запитуваною є послуга з видачі картки платника податків. У січні-грудні 2017 року їх видано 2281
За реєстрацією книг обліку розрахункових операцій до ЦОПу звернулись 1653 СПД та 457 за реєстрацією РРО.
Надано 990 витягів з реєстру платників єдиного податку.
Видано 851 довідку про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами ДФС
До Реєстру неприбуткових установ і організацій внесено 50 неприбуткових установ.
Проведено перереєстрацію 206 установ в Реєстрі неприбуткових установ .
Нагадаємо, що Центр обслуговування при ДПІ у Центральному районі м.Дніпра працює з понеділка по четвер з 09-00 години до 18-00 години, у п‘ятницю з 09-00 години до 16-45 години, у суботу – з 09-00 години до 13-00 години, неділя – вихідний. Платники Центрального району м.Дніпра можуть отримати довідки за телефонами 374-70-45, 374-70-91, 374-70-29
Також повідомляємо, що з 1 січня 2018 року стартувала кампанія декларування майнового стану і доходів, отриманих громадянами у 2017 році, декларація подається за новою формою, яка затверджена наказом Мінфіну від 06.06.2017 №556 до 1 травня 2018 року до органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації. А фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку подають декларацію упродовж всього 2018 року.
Тож запрошуємо громадян завітати до органів державної фіскальної служби вчасно.
Податкова соціальна пільга у 2018 році
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що згідно зі статтею 8 Закону України від 07.12.2017 № 2246-VIII „Про Державний бюджет України на 2018 рік” з 01 січня 2018 року розмір мінімальної заробітної плати встановлений на рівні 3723 гривні.
Розмір загальної податкової соціальної пільги (далі – ПСП) на 2018 рік сягає 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), установленого законом на 1 січня звітного податкового року та складає 881 грн. (1762 грн. х 50%).
При розмірі прожиткового мінімуму для працездатної особи станом на 01.01.2018 у сумі 1762 грн. граничний дохід для застосування ПСП у 2018 році становить 2470 грн. (1762 грн. х 1,4). Тобто, право на ПСП мають працівники, розмір зарплати яких не перевищує 2470 гривень.
Винятком є категорії працівників, які мають двох і більше дітей. Так, граничний розмір доходу яких визначається як добуток (2470 грн. × на відповідну кількість дітей). Така пільга надається одному з батьків. Розмір ПСП для таких категорій осіб у 2018 році становитиме:
– для осіб, які утримують двох і більше дітей віком до 18 років, – 100% розміру ПСП (881 грн. × кількість дітей віком до 18 років);
– для одинокої матері (батька), вдови (вдівця) або опікуна, піклувальника, які мають дитину (дітей) до 18 років, – 150% розміру ПСП (1321,50 грн. × кількість дітей віком до 18 років);
– для осіб, які утримують дитину-інваліда (дітей-інвалідів) віком до 18 років, – 150% розміру ПСП (1321,50 грн. × кількість дітей віком до 18 років).
Розширено межі ставки ПДВ 7%
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з 1 січня 2018 року застосовується ставка ПДВ 7% на операції з постачання та ввезення на митну територію України всіх медичних виробів, які внесені до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення або відповідають вимогам відповідних технічних регламентів, що підтверджується документом про відповідність, та дозволені для надання на ринку та/або введення в експлуатацію і застосування в Україні.
Нагадаємо, що ПДВ за ставкою 7% оподатковували операції з постачання та ввезення на митну територію України лише медичних виробів, включених до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 року №410. До операцій з постачання та ввезення на митну територію України всіх інших медичних виробів застосовується ставка ПДВ в розмірі 20%.
З 1 січня змінився мінімальний страховий внесок для підприємців
Як повідомили в ДПІ у Центральном районі м.Дніпра, у зв’язку із підвищенням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року, змінився мінімальний страховий внесок для підприємців – платників єдиного податку, а також ФОП, які обрали загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства.
Так, з 1 січня 2018 року мінімальну заробітну плату встановлено у розмірі 3723 грн. Відповідно мінімальний страховий внесок за місяць для всіх перелічених категорій платників становить 819,06 грн. (мінімальний страховий внесок за квартал – 2 457,18 грн.).
Податківці нагадують,що від сплати єдиного внеску за себе звільняються фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, а також ті, які обрали загальну систему оподаткування та члени фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону про пенсійне страхування, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Задекларуйте доходи, отримані в 2017 році
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що з початку 2018 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2017 року.
Фізичні особи, які у 2017 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та доходи від неподаткових агентів повинні подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Податкова декларація про майновий стан і доходи для платників податку на доходи фізичних осіб подається у термін до 1 травня року, що настає за звітним.
Останній день подання декларації за оподатковуваним доходами, отриманими у 2017 році – 1 травня 2018 року.
Податкова декларація про майновий стан і доходи з 1 січня 2018 року подається за формою, затвердженою наказом МФУ від 02.10.2015 № 859 (у редакції наказів від 15.09.2016 № 821 та від 06.06.2017 № 556).
Нові ставки екологічного податку необхідно застосовувати з 1 січня 2018 року
Збільшені ставки повинні застосовуватися платниками податку при обрахуванні податкових зобов’язань екологічного податку за об’єкти оподаткування, що виникли з 1 січня 2018 року, – звертають увагу в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра.
Пункти 39 – 43 розділу I Закону України від 07.12.2017 №2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», набрали чинності з 1 січня 2018 року, викладені у нових розмірах і порівняно з діючими у 2017 році збільшені на 11.2 відсотка ставки екологічного податку, що визначені:
– пунктами 243.1-243.4 статті 243 Кодексу, а саме: ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення; ставки Податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення забруднюючих речовин (сполук), які не увійшли до пункту 243.1 цієї статті та на які встановлено клас небезпечності (крім двоокису вуглецю), ставки податку застосовуються залежно від установлених орієнтовно безпечних рівнів впливу таких речовин (сполук) в атмосферному повітрі населених пунктів; ставки податку за викиди двоокису вуглецю;
– пунктами 245.1 і 245.2 статті 245 ПКУ – ставки податку за скиди окремих забруднюючих речовин у водні об’єкти;
– пунктами 246.1 і 246.2 статті 246 ПКУ – ставки податку за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місця чи на об’єктах;
– пунктом 247.1 статті 247 ПКУ – ставки податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);
– пунктом 248.1 статті 248 ПКУ – ставки податку за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
З 01 січня 2018 року запрацювали – нові правила ввезення товарів для громадян, які перетинають державний кордон України
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що з 01.01.2018 набрав чинності Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII (далі Закон №2245-VIII) «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».
Згідно з Законом №2245-VIII не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість товари ввезені на митну територію України громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент:
1000 євро – через пункти пропуску через державний кордон України, відкриті для повітряного сполучення;
500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин;
50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг – через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.
У разі ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.
Систему блокування податкових накладних тимчасово зупинено
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що з 01.01.2018 набрав чинності (крім окремих норм) Закон України від 07.12.2017 № 2245-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”.
При цьому, норми щодо виключення п. 74.2 ст. 74, внесення змін до п. 201.16 ст. 201 та доповнення підр. 2 розд. XX п. 57-1, набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
Закон №2245 опубліковано 30.12.2017 року в газеті “Голос України” № 246-247.
Законом №2245 виключено п. 74.2 ст. 74 Податкового кодексу, відповідно до якого передбачалось проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення їх реєстрації в ЄРПН та надавались МФУ повноваження визначати критерії оцінки ступеня ризиків.
З урахуванням нової редакції п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, та на підставах, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Тобто реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в ЄПРН може бути зупинена тільки в порядку, та на підставах, визначеному КМУ і до затвердження такого порядку зупинка податкових накладних/розрахунків коригування здійснюватись не буде.
Крім того, дія абз. третього п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу зупиняється до дня набрання чинності порядку, затвердженого КМУ.
КМУ протягом двох місяців з дня набрання чинності Закону №2245 повинен визначити порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (п.7 розд. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Податкового кодексу).
Законом № 2245 п. 57 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу, доповнено новим п. 57-1, згідно якого податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено, реєструються з урахуванням вимог п. 200-1.3 та 200-1.9 ст. 200-1 та п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:
– податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до п.п 201.16.2 ст. 201 Податкового кодексу;
– податкових накладних/розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.
Податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у ЄРПН зупинено відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу з 1 грудня 2017 року до дня набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році” та щодо яких платником податку після 1 грудня 2017 року подані пояснення і копії документів відповідно до п.п 201.16.2 ст. 201 Податкового кодексу, реєструються у ЄРПН у порядку, що діяв до набрання чинності Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”.
У разі якщо протягом п’яти робочих днів з дня подання пояснень і копій документів не прийнято та/або не надіслано платнику податку рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, їх реєстрація здійснюється на наступний робочий день за днем закінчення строку розгляду пояснень і копій документів платника податку.
Граничний термін подання річної звітності та сплати єдиного внеску за себе фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформує.
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 435), ФОП, у тому числі фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Звіт) самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розд. ІІ Порядку № 435).
Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ФОП, крім ФОП платників ЄП, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.
Пунктом першим ст. 530 Цивільного кодексу України визначено, що якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Тобто, граничний термін подання Звіту та сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, за рік – 9 лютого.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.