ДПІ у Центральному районі Дніпра інформує
З метою недопущення на вакантні та керівні посади в органах ДФС осіб, що своїми діями або вчинками можуть дискредитувати імідж служби, протягом 2017 року перевірено 889 кандидатів на працевлаштування. За підсумками перевірок 16-ти претендентам відмовлено у прийомі на службу.
Поряд з цим, в минулому році управлінням внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області проведено 115 перевірок в територіальних підрозділах ГУ.
За результатами перевірок управлінням внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Дніпропетровській області винесено 33 подання керівникам ДПІ (ОДПІ) для вжиття заходів реагування щодо усунення недоліків та притягнення винних осіб до відповідальності; до дисциплінарної відповідальності притягнуто 26 працівників ГУ ДФС області та Дніпропетровської митниці ДФС; оголошено 19 підозр працівникам фіскальної служби; до суду скеровано 18 обвинувальних актів.
До уваги посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра звертає увагу, що Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (далі – АЦСК ІДД ДФС) на головній сторінці офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД ДФС у розділі «Новини» за посиланням https://acskidd.gov.ua/news#192 повідомив наступне.
Відповідно до Закону України від 14.10.2014 №1700-VII «Про запобігання корупції» зі змінами та доповненнями, починаючи з 1 січня до 1 квітня особи зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону (далі – суб’єкти декларування), зобов’язані щорічно подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Для подання декларації за минулий рік суб’єкт декларування має використовувати особистий ключ електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) отриманий для виконання своїх службових обов’язків. Разом з цим, особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування протягом звітного року, отримують послуги ЕЦП як фізичні особи, а не як посадова особа органу державної влади, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи або організації державної форми власності.
Таким чином, для безперешкодного та комфортного отримання послуг ЕЦП рекомендуємо завчасно звернутися до АЦСК ІДД ДФС.
Додатково повідомляємо, що для початку заповнення вказаної декларації необхідно перейти на веб-портал НАЗК та авторизуватись за допомогою особистого ключа ЕЦП (файл Key-6.dat) і ввести актуальну адресу електронної поштової скриньки (бажано використовувати поштові скриньки доменних зон «ua», «net» або «com»). Детальну інформацію щодо порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування розміщено на веб-сайті НАЗК.
«Рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій» та «Рекомендації до чергового етапу електронного декларування» розміщено на веб-сайті НАЗК у розділі «Декларування».
Довідкові служби НАЗК:
Довідка щодо заповнення декларацій: +38 (044) 200-08-29.
Технічна допомога: +38 (044) 200-06-94, support@nazk.gov.ua.
Майже 11,3 млрд. грн. єдиного внеску сплатили мешканці Дніпропетровської області в минулому році
Протягом 2017 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму 11 млрд. 283,7 млн. грн. За словами в.о. заступника начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірини Сікіріної, це на 3 млрд. 341,6 млн. грн. більше, ніж за 2016 рік.
При цьому, лише у грудні минулого року платники єдиного внеску регіону перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд. 199,5 млн. грн., що на 352,2 млн. грн. більше, ніж в останньому календарному місяці 2016 року.
В середньому щомісяця в минулому році страхувальники Дніпропетровщини сплачували 940,3 млн. грн. ЄСВ.
Підприємці Центрального району м.Дніпра сплатили 444 тис. грн. водної ренти
У 2017-му році платники податків, які перебувають на обліку в ДПІ у Центральному районі м.Дніпра, сплатили 444,1 тис. грн. рентної плати за спеціальне використання води, що на 51,5 тис. грн. більше попереднього року. Вказані надходження згідно з бюджетним розписом розподілено рівними частинами між державним та місцевими бюджетами.
Платники рентної плати за спеціальне використання води обчислюють суму плати наростаючим підсумком з початку року та надають податкові декларації до контролюючих органів за місцем податкової реєстрації.
Фахіці ДПІ звертають увагу, що граничний термін подання податкової звітності та сплати податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води за ІV квартал 2017 року – 09 лютого та 19 лютого 2018 року відповідно.
Податкова декларація за ІV квартал 2017 року складається за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 07.11.2016 №927.
Екологічний податок: нові ставки у 2018-му
Фахівці ДПІ у Центральному районі м.Дніпра інформують, що за 2017 рік до Зведеного бюджету України від платників району надійшло 267,2 тис.грн. екологічного податку , що на 108,1 тис.грн. більше за відповідний період 2016року та звертають увагу платників, що з 1 січня 2018 року ставки екологічного податку, порівняно з чинними у 2017 році, збільшені на 11,2 відсотка.
Для платників екологічного податку визначено базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17 серпня 2015 року №715 (далі – Декларація) та подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:
– за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах – за місцем розміщення стаціонарних джерел спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;
– за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів понад установлений особливими умовами ліцензії строк – за місцем перебування на податковому обліку у контролюючих органах.
Варто зазначити, що граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань з податку вважаються за:
– IV квартал 2017 року: 9 лютого 2018 року, а останнім днем сплати податку – 19 лютого 2018 року;
– I квартал цього року: 10 травня та 18 травня 2018 року відповідно;
– II квартал цього року: 9 серпня та 17 серпня 2018 року відповідно;
– III квартал цього року: 9 листопада та 19 листопада 2018 року відповідно;
– IV квартал цього року: 11 лютого та 19 лютого 2019 року відповідно.
Детальніше про нові розміри ставок екологічного податку йдеться у листі ДФС України від 5 січня 2018 року №466/7/99-99-12-03-04-17 «Про адміністрування у 2018 році екологічного податку».
Податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2017рік надійшло понад 15 млн. гривень
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що 2017 рік до місцевого бюджету Центрального району м.Дніпра надійшло 15315,8тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної делянки, що на 8307,5тис.грн. більше ніж у 2016 році. Темп росту 211 відсотки.
Юридичні особи перерахували 14503,4тис.грн. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної делянки, фізичні особи – 812,4тис.грн.
Фахівці ДПІ нагадують, що відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка –це визначено п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.
Перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не є об’єктом оподаткування встановлюється п.п.266.2.1 п.266.2 ст.266 ПКУ.Якщо суб’єкт господарювання є власником житлової та/або нежитлової нерухомості та має документальне підтвердження віднесення даного об’єкта до категорій, визначених п.п. 266.2.2п. 266.2 ст. 266 ПКУ, то такий суб’єкт господарювання звільняється від обов’язку подавати податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра нагадує, що обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з п.п.266.7.1 п. 266.7 ст.266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку- фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
Про декларування доходів – на «гарячій лінії»
В ДПІ у Центральному районі м.Дніпра відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо порядку декларування доходів ФОП- підприємцями. З платниками спілкувався начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб території обслуговування ДПІ у Центральному районі м.Дніпра Бабкіна Оксана Валентинівна
Чи включається вартість залишків ТМЦ, придбаних, але нереалізованих підприємцем, після скасування реєстрації такого платника до доходів, отриманих від провадження господарської діяльності?
Відповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу об’єктом оподаткування для фізичної особи – підприємця є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.
У разі якщо фізична особа – підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку – фізичних осіб (п 177.6 ст. 177 ПКУ).
Залишки товарно – матеріальних цінностей, придбаних, але нереалізованих фізичною особою – підприємцем під час здійснення господарської діяльності, після скасування реєстрації такого суб’єкта господарювання залишаються у власності платника податку. При цьому вартість таких залишків не включається до доходів, отриманих фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності, та загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку.
Який порядок сплати єдиного внеску з 01 січня фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування та особами, які провадять незалежну професійну діяльність?
Для фізичних осіб – підприємців, які застосовують загальну систему оподаткування; осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або осіб, які проводять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності; членів фермерського господарства встановлено нові строки сплати єдиного внеску.
Зазначені особи будуть зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується такий внесок.
Чи включаються до складу витрат ФОП на загальній системі оподаткування витрати на оплату послуг з охорони приміщень?
Пунктом 177.4 ст. 177 Податкового кодексу визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, який не передбачає включення до складу витрат оплату послуг з охорони приміщень.
В який термін потрібно подати податкову декларацію про майновий стан і доходи підприємцю?
З 1 січня 2018 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2017 році. Для окремих категорій фізичних осіб визначено різні граничні строки подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи, зокрема:
– для фізичних осіб-підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року). Останній день подання декларації за 2017 рік – 09.02.2018;
– для фізичних осіб-підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
– для громадян, які зобов’язані згідно з ПКУ подати податкову декларацію, і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, – до 01 травня 2018 року;
– для громадян, які мають право на податкову знижку – до 31.12.2018;
– для фізичних осіб платників податку-резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Фізичні особи-підприємці (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) в річній податковій декларації поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначити інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
Надходження податку на доходи фізичних осіб від платників Центрального району м.Дніпра перевищили 681 млн.грн.
ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що за 2017 рік до зведеного бюджету надійшло 681 244,7 тис.грн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 210796,5 тис.грн. більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомив перший заступник начальника ДПІ В’ячеслав Петерс
Посадовець зауважив, що податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів, його питома вага в загальних надходженнях становить 66,0%. Так, за 12 місяців минулого року місцеві бюджети отримали 504648,5тис. грн. цього податку, що на 160276,1тис. грн. перевищує надходження 2016 року. До державного бюджету надходження ПДФО склали 176593,3 млн. грн., що на 50520,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
Податкова знижка на навчання у 2018-му: застосовуються норми чинні з 1 січня 2017 року
З метою реалізації права на податкову знижку для зменшення оподатковуваного доходу платника податку на суму витрат, понесених на навчання за підсумками 2017 року, у 2018 році застосовуються норми Податкового кодексу України, чинні з 1 січня 2017 року.
Зокрема, із 1 січня 2017 року дозволяються включати до податкової знижки витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів (раніше у нормі було зазначено «на користь закладів освіти»).
Крім того, з 2017 року для отримання податкової знижки у разі оплати вартості навчання членів сім’ї першого ступеня споріднення не обов’язково, щоб такий член сім’ї не одержував заробітної плати, тобто такий член сім’ї може бути працевлаштованим, отримувати зарплату, а особа, яка оплачує на його користь вартість навчання, може включити витрати до податкової знижки.
Звертаємо увагу, що до 1 січня 2017 року сума витрат, дозволена до включення до податкової знижки, не могла перевищувати суми місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2016 році – 1930 грн). З 1 січня 2017 року всі обмеження щодо розміру витрат скасовані.
9 лютого – граничний термін подання річної звітності та сплати єдиного внеску
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра. повідомляє, що відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 із змінами та доповненнями, ФОП, у тому числі ФОП платники ЄП, без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.
Звітним періодом є календарний рік.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день (п. 14 розд. ІІ Порядку № 435).
Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями ФОП, крім ФОП платників ЄП, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.
Пунктом першим ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV визначено, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до п.п. 49.18.5 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб – підприємців, – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.
Тобто, граничний термін подання Звіту та сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, за рік – 9 лютого.
Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий день чи інший неробочий день, то останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.
Нюанси застосування РРО при продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра. повідомляє , що відповідно до Законів України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» та від 21.12.2016 №1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні», внесено зміни до податкового законодавства, які набрали чинності 1 січня 2017 року, крім окремих норм, зокрема: встановлено обов’язок використання РРО при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
Звертаємо увагу, що положеннями пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (зі змінами та доповненнями) та пункту 6 статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами і доповненнями) передбачена обов’язковість застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами господарювання при продажу ними технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту.
Крім цього, нагадуємо, що затверджено Кабінетом Міністрів України постановою від 16.03.2017 №231 Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій.
З 5 січня 2018 року діє нове Положення про ведення касових операцій
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра. повідомляє, що з 5 січня 2018 року набрало чинності Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затверджене постановою Національного банку України від 29.12.2017 року №148. Одночасно втратила чинність постанова Правління НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 15.12.2004 р. № 637.
НБУ, зокрема, виклав у новій редакції пункт про обмеження розрахунків готівкою:
Так відповідно до п.6 розділу ІІ Положення суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами:
1) між собою – у розмірі до 10 000 (десяти тисяч) гривень уключно;
2) з фізичними особами – у розмірі до 50 000 (п’ятдесяти тисяч) гривень уключно.
Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунку, шляхом переказу коштів із поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку чи небанківської фінансової установи для подальшого їх переказу на поточні рахунки в банку. Кількість суб’єктів господарювання та фізичних осіб, з якими здійснюються готівкові розрахунки, протягом дня не обмежується.
Про коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства у IV кварталі 2017 року для гірничих підприємств, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра. повідомляє, що ДФС України листом від 05.01.2018 №459/7/99-99-12-03-04-17 (далі – Лист №459) проінформувала про величину коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у IV кварталі 2017 року для гірничих підприємств, що порушили строк регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр.
Так, розрахункова вартість товарної продукції гірничого підприємства визначається як сума витрат, обчислених згідно з підпунктами 252.11 – 252.15 ст.252 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), та прибутку як алгебраїчного добутку вказаних витрат та коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, обчисленого у матеріалах геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр, затверджених центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр (п.252.16 ст.252 ПКУ).
У випадку порушення гірничими підприємствами строку регулярної повторної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин ділянки надр передбачено застосування коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, що дорівнює трикратному розміру облікової ставки Національного банку України (далі – облікова ставка).
У IV кварталі 2017 року діяли 3 (три) облікові ставки: 12,5 відс., 13,5 відс., та 14,5 відс., затверджені рішеннями Правління Національного банку України від 14.09.2017 №593-рш, від 26.10.2017 №688-рш та від 14.12.2017 №793-рш відповідно.
З метою уникнення різнотлумачень ДФС України, базуючись на принципі рівномірності, обчислила розмір середньозваженої облікової ставки Національного банку України для визначення коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства для розрахунку величини податкового зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Тривалість дії облікової ставки: 12,5 відс. – 26 днів (01.10.2017 – 26.10.2017); 13,5 відс. – 49 днів (27.10.2017 – 14.12.2017); 14,5 відс. – 17 днів (15.12.2017 – 31.12.2017).
Для обчислення податкових зобов’язань з рентної плати середньозважена облікова ставка за IV квартал 2017 року відповідає 13,4 відс. (12,5 відс. х 26 днів + 13,5 відс. х 49 днів + 14,5 відс. х 17 днів)/92).
Таким чином, платники рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, які порушили строк регулярної геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин у межах ділянок надр, на які їм надано спеціальні дозволи на користування надрами, обчислюють податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за IV квартал 2017 року із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства у розмірі 40,2 відс. – трикратному розмірі середньозваженої облікової ставки Національного банку України.
Добові у 2018 році, які не підлягають оподаткуванню
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра. повідомляє , що згідно з п.п.170.9.1 п.170.9 ст.170 Податкового кодексу України до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, в розрахунку за кожен такий день.
Оскільки з 01 січня 2018 року мінімальна зарплата встановлена на рівні 3723 грн (згідно ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 р. № 2246-VIII), максимальний розмір неоподатковуваних добових витрат у 2018 році становить не більш ніж 372,30 грн за добу.
Суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, визначаються Постановою КМ України від 02.02.2011 р. № 98. Зокрема, сума добових в межах України для таких категорій фізичних осіб встановлюється в межах 60 грн.
Акцизний податок у 2018 році
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра інформує, що Законом України від 07 грудня 2017 року №2245 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» внесено наступні зміни до акцизного податку:
– змінено зобов’язання норми п.4 розд. ХІХ Податкового кодексу України щодо необхідності щорічного подання Кабінету Міністрів України законопроекту про збільшення ставок акцизного податку, визначених в абсолютних величинах, на подання такого законопроекту у разі необхідності;
– стосовно алкогольних напоїв, проведено планове вирівнювання пільгової ставки на коньяк до ставки на інші спиртові дистиляти (загальне збільшення на 12 відс.);
– уточнено формулювання норми щодо оподаткування акцизним податком за зниженою ставкою зброджених напоїв, одержаних у результаті природного бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту етилового не більше
8,5 відс. об’ємних одиниць (без додання спирту) для можливості застосування такої зниженої ставки також для сумішей таких зброджених напоїв та сумішей таких зброджених напоїв з безалкогольними напоями з вмістом спирту не більше 8,5 відс. об’ємних одиниць (без додання спирту);
– по тютюновим виробам, встановлено графік збільшення специфічних ставок акцизного податку і мінімального акцизного податкового зобов’язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів у 2018 році (з урахуванням попередньої індексації загалом на 29,7 відс.), та у подальшому до 2025 року на 20 відс. щорічно до досягнення мінімального стандарту Європейського союзу (90 євро за 1000 штук);
– перенесено на рік, з 1 січня 2019 року, строк обов’язкового використання витратомірів-лічильників або рівномірів-лічильників на акцизних складах та одночасно з цієї дати запроваджено відповідальність за не обладнання такими лічильниками акцизних складів, на яких здійснюється виробництво, оброблення, змішування, навантаження-розвантаження, зберігання пального або відпуск такого пального без використання лічильникі;
– звільнено від оподаткування акцизним податком операції з передачі в межах одного підприємства підакцизної сировини для виробництва не підакцизного бензолу;
– розширено перелік нафтопродуктів, що можуть бути ввезені в якості сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою та застосування вексельної форми контролю за цільового використанням пального;
– передбачено можливість використання засобів електронного зв’язку для передання копії податкового векселя при митному оформленні речовин, що використовуються як компоненти моторних палив та ввозяться на митну територію України з метою використання у хімічній промисловості;
– до 31 грудня 2018 року звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення та реалізації на митній території України виключно електромобілів, у тому числі вироблених в Україні.
Терміни подання податкової декларації платниками єдиного податку І та ІІ груп
ДПІ у Центральном районі м.Дніпра повідомляє, що відповідно до п.296.2 ст.296 Податкового кодексу України від 02 грудня
2010 року №2755 (далі – ПКУ), платники єдиного податку І та ІІ груп подають до контролюючого органу Податкову декларацію платника єдиного податку-фізичної особи-підприємця (далі – Декларація), затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».
Декларація подається до контролюючого органу, якщо платник єдиного податку фізична особа-підприємець І та ІІ групи (далі – ФОП) не перевищив протягом року обсягу доходу, визначеного п.291.4 ст.291 ПКУ, або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для такого платника.
ФОП подають Декларацію за місцем податкової адреси у термін, встановлений для річного звітного періоду – один раз на рік протягом 60 календарних днів після завершення звітного періоду. У 2018 році остання дата подання Декларації – 1 березня.
У випадку перевищення обсягу доходу протягом року, переходу до іншої групи єдиного податку або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування, у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, Декларація подається з урахуванням особливостей, визначених пп.296.5.1 – 296.5.5 ПКУ, та у строки встановлені для квартальної звітності – протягом 40 календарних днів. Інформуємо, що 9 лютого 2018 року – останній день подання Декларації.
ФОП сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь звітний період, але не більш як до кінця звітного року.
У разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, єдиний податок сплачується за такими ставками у порядку та строки, визначені п.п.12.3.4 п.12.3 ст. 12 ПКУ (п.295.1 ст.295 ПКУ