ДПІ у Центральному районі Дніпра інформує

15 червня 2017 року у м.Дніпро за організацією офіційного видання ДФС України «Вісник. Офіційно про податки» та підтримки Головного управління ДФС у Дніпропетровській області відбудеться Національний податковий форум для платників податків на тему: «Трансфертне ціноутворення, прибуток, податок на додану вартість».

Час проведення: 10-00 (початок реєстрації з 09-30).

З питань щодо реєстрації та участі у форумі  платників Дніпропетровської області звертатися до Філії ДП «СВЦ» у Дніпропетровській області:

тел. (0562)33-73-41(42), (056)506-58-92, (095)361-24-47.

ел.адр. svc_04@ukr.netdnipro@visnyk.ua.

Оголошення.

З початку року великі платники податків наповнили місцеві бюджети на 4,8 млрд. грн.

З початку 2017 року великі підприємства, які обслуговуються в Офісі великих платників податків ДФС, сплатили до місцевих бюджетів 4,8 млрд. грн., або 9,7% від загальних податкових надходжень місцевих бюджетів країни. У порівнянні з січнем – квітнем 2016 року досягнуто 25%-го зростання надходжень до бюджетів місцевого рівня.

Визначальним джерелом наповнення міських бюджетів є податок на доходи фізичних осіб (питома вага — 55%). З початку року представники великого бізнесу сплатили 2,8 млрд. грн. цього податку.

Крім того, протягом січня-квітня 2017 року, великі платники перерахували до місцевих бюджету 1,1 млрд. грн. земельного податку, 805,3 млн. грн. податку на прибуток підприємств та 33,4 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання води.

Слідчі ГУ ДФС у Дніпропетровській області забезпечили відшкодування понад 1 млн. грн. збитків, завданих державі

Протягом січня – квітня 2017 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 251 кримінальне провадження, з яких 110 — прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 53 кримінальних проваджень, з яких: скеровано до суду з обвинувальним актом – 12; направлено до суду для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності – 4; закрито у зв’язку із відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення — 37.

Крім того, з січня по квітень поточного року за підслідністю направлено 30 кримінальних проваджень, приєднано до інших проваджень – 15.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж поточного року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі  1 мільйон 76 тисяч гривень.

Підсумки роботи Дніпропетровської митниці ДФС у квітні 2017 року

У квітні 2017 року Дніпропетровською митницею ДФС до Державного бюджету України забезпечено надходжень 1630 млн грн., що на 23%, або на 305 млн. грн. більше, ніж в аналогічному  періоді минулого року.

Загальне перевиконання індикативного показника, доведеного Державною фіскальною службою України, в квітні складає 105,8%, або 89,4 млн. грн.

Це дозволило перерахувати до бюджету Дніпропетровської області на реконструкцію та поточний ремонт автомобільних доріг державного значення в квітні майже 45 млн. грн.

Протягом чотирьох місяців поточного року центри обслуговування платників Дніпропетровщини надали майже 100 тисяч адмінпослуг

На сьогодні 36 Центрів обслуговування платників Головного управління ДФС у Дніпропетровській області надають 24 види адміністративних послуг. Впродовж січня – квітня 2017 року ЦОПами області надано 99,7 тисяч таких послуг. Про це повідомила перший заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

Найбільш запитуваною залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків. У звітній період надано майже 41 тисяча цих послуг.

Також користуються попитом суб`єктів господарювання послуги: з надання витягу з реєстру платників єдиного податку; реєстрації платника єдиного податку; реєстрація книг обліку розрахункових операцій. Так, за чотири місяці 2017 року Центрами обслуговування платників Дніпропетровського регіону надано майже 9,6 тисяч, понад 8,7 тисяч та майже 7,6 тисяч таких послуг відповідно.

Протягом цьогорічної кампанії декларування до ДПІ у Центральному районі м.Дніпра подано 358 декларацій

03 травня поточного року закінчилась кампанія декларування доходів громадян, отриманих протягом 2016 року, — про це повідомила під час зустрічі з представниками ЗМІ завудувач сектору податків і зборів з фізичних осіб ДПІ у Центральному районі м.Дніпра Інна Миколаївна Сердюкова

Декларування доходів – це виконання громадянами свого конституційного обов’язку, індивідуальний внесок у добробут держави.

Свідоме декларування доходів та сплата податків – вірний шлях до побудови європейського суспільства.

Так, до ДПІ у Центральному районі м.Дніпра протягом терміну деклараційної кампанії відзвітували понад 358 громадян. В звітному році задекларовано доходів на суму 52178,1тис. грн. Нараховано військового збору 386,2ти.грн., та 2 156,7тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

Понад 1 млн.грн. задекларували дохід 7 громадян на загальну суму задекларованого доходу 14 449,6 тис.грн.

За джерелами доходів: 17170,4 тис. грн. становлять доходи, отримані від спадщини і подарунків,  961,8 тис. грн. – від продажу рухомого й нерухомого майна,  6 515,6 тис. грн. платники отримали від надання майна в лізинг (оренду), житловий найм, 626,1- від інвестиційного прибутку,  2 236,3 тис.грн.- з джерел за межами України.

За результатами декларування до місцевих бюджетів надійшло  281,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та майже. 80,1тис.грн. військового збору.

Сума податку на доходи та військового збору, зазначена у податковій декларації за минулий 2016 рік, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня наступного року

За отриманням податкової знижки у зв’язку з понесеними витратами на навчання звернулося 38 громадян. Задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників склала 58,2 тис. грн.

Подати до ДПІ за місцем реєстрації   податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік на отримання податкової знижки можна до 31 грудня 2017 року.

Шановні громадяни! Завітайте у зручний для Вас час до органу фіскальної служби за місцем реєстрації для подання декларації про майновий стан і доходи  за 2016 рік !

Реєстри, загальнодоступні для платників у відкритій частині «Електронного кабінету платника»

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра нагадує, що на головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua) розміщено модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника», який включає дві функціональні частини:

— відкриту (загальнодоступну);

— приватну (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи, тобто без використання електронного цифрового підпису.

Через відкриту частину на сьогоднішній день платник має можливість скористатись інформацією з наступних реєстрів, що є загальнодоступними:

— «Дані про взяття на облік платників податків»;

— «Дані реєстру платників ПДВ»;

— «Дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального»;

— «Дані Реєстру отримувачів бюджетної дотації»;

— «Реєстр платників єдиного податку»;

— «Реєстр страхувальників»;

— «Реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами»;

— «Єдиний реєстр індивідуальних податкових консультацій»;

— «Реєстр неприбуткових установ та організацій»;

— «Довідка про відсутність заборгованості»;

— «Інформація про РРО»;

— «Інформація про книги ОРО»;

— «Система обліку публічної інформації».

У режимі тестування знаходиться «Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування».

Запроваджено удосконалений сервіс «Відкриті дані» (тестова версія)

ДФС з 10.05.2017, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних», запроваджено у тестовому режимі удосконалений сервіс «Відкриті дані», за допомогою якого користувачі мають можливість здійснювати:

перегляд і завантаження наборів даних;

систематизацію (сортування) наборів даних за визначеними ознаками;

пошук окремого набору даних серед загального переліку даних.

Сервіс «Відкриті дані» (тестова версія) розміщено на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС за посиланням http://sfs.gov.ua/.

Водночас зазначаємо, що ДФС оприлюднюються (оновлюються) набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних за адресою: data.gov.ua

 Внесені зміни до порядку проведення перевірок з питань трансфертного ціноутворення

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє, що 16.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.03.2017 №399 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 10 березня 2016 року №344», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.04.2017 за №526/30394 (далі – Наказ №399).

Цим Наказом внесені зміни до Порядку проведення перевірок платників податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 10.03.2016 №344.

Змінами, зокрема, передбачено, що перевірка платника податків з питань повноти нарахування і сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за звітні періоди 2013 та 2014 років проводиться відповідно до положень глави 8 «Перевірки» розділу II «Адміністрування податків, зборів, платежів» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) з урахуванням особливостей, визначених статтею 39 «Трансфертне ціноутворення» розділу I «Загальні положення» ПКУ, у редакції, що діяла до 01.01.2015, та цим Порядком.

Відповідно до п.2 розділу II Положення для прийняття рішення про проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу направляє до Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) інформаційне повідомлення з обґрунтуванням підстав для проведення перевірки.

Погодження або мотивоване заперечення надаватиметься ДФС протягом 15 робочих днів з дати отримання інформаційного повідомлення про проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» (до змін – протягом семи робочих днів з дати отримання інформаційного повідомлення про проведення перевірки контрольованих операцій).

Також уточнено строки, протягом яких платник податків має надати посадовим особам контролюючого органу документи для проведення перевірки контрольованих операцій.

Наказ №399 опубліковано у бюлетені «Офіційний вісник України» від 16.05.2017 №38.

Сільськогосподарським товаровиробникам збільшено реєстраційну суму для податкових накладних.

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра, що 15.04.2017 набрав чинності Закон України від 23.03.2017 №1988-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника» (далі – Закон №1988), який опубліковано у газеті «Голос України» від 14.04.2017 №69.

Відповідно до Закону №1988 підрозділ 2 «Особливості справляння податку на додану вартість» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – Кодекс) доповнено пунктом 60 такого змісту:

«Установити, що до 31 грудня 2017 року значення суми, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної пунктом 200¹.3 статті 200¹ цього Кодексу, збільшується на суму коштів, що були перераховані з 1 по 30 січня 2017 року з поточних на спеціальні рахунки, відкриті сільськогосподарським підприємствам, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, в установах банків, але не більше суми, що мала спрямовуватися на спеціальний рахунок суб’єкта спеціального режиму оподаткування згідно з податковою звітністю за грудень 2016 року, крім уточнюючих розрахунків.

Таке збільшення здійснюється одноразово за заявою платника податку, поданою в довільній формі до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, разом з копіями платіжних доручень платника, завіреними в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.

У межах суми такого збільшення платник податку має право подати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню з рахунка в системі електронного адміністрування податку на додану вартість такого платника податку на його поточний рахунок відповідно до пункту 200¹.6 статті 200¹ цього Кодексу, для тих платників податку, у яких такі кошти обліковуються на рахунках у системі електронного адміністрування податку на додану вартість».

Внесені зміни надають можливість врахувати у формулі для реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ті коштів, на які підприємства мають законне право.

Який порядок подання платниками податків податкової звітності в електронному вигляді?

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє, що платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб підприємства, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатки підприємства.

Крім того, платник податків отримує в контролюючому органі за місцем реєстрації або на офіційному веб-cайті ДФС України чи регіонального органу ДФС:

— текст примірного договору про визнання електронних документів;

— безкоштовне спеціалізоване програмне забезпечення формування та подання до контролюючих органів податкових документів в електронному вигляді.

Інформація на офіційному веб-порталі ДФС України (www.sfs.gov.ua) знаходиться в рубриці Головна/Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/.

Пільговикам — власникам кількох земельних ділянок слід подати заяву про застосування пільги.

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє, що категорії осіб, які звільняються від сплати земельного податку встановлені п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України. Зокрема, це: інваліди першої і другої групи; громадяни, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; громадяни, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах встановлених граничних норм. Якщо  власністю громадянина є декілька земельних ділянок одного виду використання, то йому необхідно подати письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги. Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового періоду, у якому подано таку заяву.

Учасники АТО звільняються від сплати земельного податку

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні.

Водночас згідно з п.п. 281.1.4 п. 281.1 ст. 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зі змінами та доповненнями (далі – Закон 3551-ХІІ).

Ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни (ст. 4 Закону 3551-ХІІ).

Відповідно до норм Закону визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах — не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

     для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

     для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

     для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара (п. 281.2 ст. 281 Кодексу).

До переліку видів земельних ділянок щодо яких фізичні особи мають право на пільги зі сплати земельного податку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

     Для звільнення від сплати земельного податку, особа яка   має  підстави для отримання пільг , повинна надати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу, зокрема, посвідчення «Учасник бойових дій».

Що треба знати про податкову знижку

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра повідомляє інформує, що громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки і повернути частину податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), сплаченого із заробітної плати. Це передбачено з нормами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями платники ПДФО мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року (ст. 166).

Для отримання податкової знижки платнику податку необхідно заповнити і подати до органу фіскальної служби за своєю податковою адресою (місцем проживання фізичної особи, за яким вона береться на облік як платник податку у контролюючому органі) податкову Декларацію про майновий стан і доходи по 31 грудня 2017 року.

    Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.

Якщо платник податку до кінця податкового року не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного 2016 року податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Увага! Розрахунок суми податку, на яку зменшуються податкові зобов’язання з ПДФО у зв’язку з використанням права на податкову знижку, відображається платником податків у розділі V Декларації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821.

Пільгові пенсіонери мають право на пільгу щодо сплати земельного податку лише після досягнення ними пенсійного віку

ДПІ у Центральному райоі м.Дніпра нагадує громадянам, що від сплати земельного податку, зокрема, звільняються: інваліди першої і другої групи; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:
для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.
Фізичні особи, які вийшли на пенсію не за віком (за вислугу років, по інвалідності, у разі втрати годувальника тощо) після досягнення ними пенсійного віку, мають право на пільгу щодо сплати земельного податку за земельні ділянки, що належать їм на правах приватної власності (за винятком земельних паїв). При цьому фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку має подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу (пенсійне посвідчення (за віком)).

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб визначені  статтею 281 Податкового кодексу України.

ЯКІ РЕКВІЗИТИ СЛІД ЗАЗНАЧАТИ У ПОЛЯХ ПЛАТІЖНОГО ДОРУЧЕННЯ У РАЗІ ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ З ВЛАСНОГО ПОТОЧНОГО РАХУНКА НА ЕЛЕКТРОННИЙ РАХУНОК У СИСТЕМІ ЕЛЕКТРОННОГО АДМІНІСТРУВАННЯ ПДВ, У ЗВ’ЯЗКУ З ПРИЙНЯТТЯМ НАКАЗУ МІНФІНУ ВІД 24.07.2015 № 666?

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра  повідомляє, що відповідно до п. 200 прим.1. 2 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі — електронний рахунок) — рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти з власного поточного рахунка у сумі, необхідній для досягнення розміру суми, на яку платник податку

має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також у сумі, необхідній для сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань. Кошти з такого рахунка підлягають перерахуванню до бюджету та/або на спеціальний рахунок.

Казначейство відповідно до вимог ст. 69 ПКУ надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня його відкриття.

Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка

При заповненні реквізитів отримувача у платіжних дорученнях у разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість:

— у полі «Отримувач» необхідно заповнювати назву платника;

— у полі «Код» необхідно заповнювати податковий номер платника податку, за яким ведеться облік у контролюючих органах;

— у полі «Банк отримувача» необхідно заповнювати «Казначейство України (ел. адм. подат.)»;

— у полі «Код банку» необхідно заповнювати «899998»;

— у полі «№ рахунка» необхідно заповнювати номер рахунка, вказаний в електронному повідомленні або отриманий в Центрі обслуговування платників за основним місцем обліку.

Поле «Призначення платежу» такого платіжного доручення необхідно заповнювати згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, викладених у додатку 8 до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 (далі – Постанова № 22).

Відповідно до п. 3.8 Постанови №22 реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України.

У разі перерахування коштів з власного поточного рахунка на електронний рахунок у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у полі № 4 друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу в довільній формі. Наприклад: «перераховано з власного поточного рахунка на електронний рахунок».

У розрахункових документах на сплату (стягнення) платежів до бюджету цей реквізит заповнюється з урахуванням вимог Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.07.2015 № 666, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419);

До уваги платників рентної плати!

ДПІ у Центральному районі м.Дніпра повідомляє, що на офіційному веб-сайті ДФС України розміщено лист Державної комісії України по запасах корисних копалин від 23.02.2017 №151/02, яким визначено тимчасово (до проведення державної експертизи матеріалів геолого-економічної оцінки запасів корисних копалин) коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства для застосування під час обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати у 2017 році, а саме: для нафтогазодобувних підприємств — 0,87; для всіх інших гірничих підприємств — 0,22.

Звертаємо увагу, що коефіцієнт рентабельності при обчисленні податкових зобов’язань з рентної плати гірничими підприємствами у випадку видобування підземних вод здійснюється таким чином:

у разі, якщо підприємство яке на підставі спеціального дозволу на користування надрами добуває підземну воду – платник Рентної плати відповідно до п.п.252.1.1 п.252.1 ст.252 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) та має протокол затвердження запасів корисних копалин ділянки надр (родовища або частини родовища) державна експертиза яких виконана у порядку визначеному Положенням про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 року №865 (далі – Положення) після 2012 року, застосовує коефіцієнт рентабельності, який визначено у такому протоколі затвердження запасів корисних копалин ділянки надр (родовища або частини родовища);

у разі, якщо підприємство яке на підставі спеціального дозволу на користування надрами добуває підземну воду та має протокол затвердження запасів корисних копалин (родовища або частини родовища) державна експертиза яких у порядку визначеному Положенням виконана до 2012 року, застосовує коефіцієнт рентабельності гірничого підприємства, який відповідає величині 3 (трьох) облікових ставок Національного банку України, що діяли у податковому (звітному) періоді;

у разі, якщо підприємство, яке на підставі спеціального дозволу на користування надрами добуває підземну воду з метою геологічного вивчення, у тому числі на етапі дослідно-промислової розробки, та не має протоколу затвердження запасів корисних копалин (родовища або частини родовища), оскільки геологічне вивчення такого родовища ще не завершено у встановлений спеціальним дозволом на користування надрами термін виконання державної експертизи, або якщо підприємство добуває підземну воду на підставі дозволу на спеціальне водокористування із вилученням води з підземного водного об’єкта – платник Рентної плати відповідно до п.п.252.1.4 п.252.1 ст.252 Кодексу та погодження Державної служби геології та надр України до зазначеного дозволу на спеціальне водокористування не містить вимог щодо обов’язкового геологічного вивчення такого родовища або частини родовища із оцінкою та захистом запасів корисних копалин такого родовища або частини родовища шляхом виконання державної експертизи у порядку визначеному Положенням, обчислює податкові зобов’язання з Рентної плати із застосуванням коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства, обчисленого Державною комісією України по запасах корисних копалин для відповідного податкового року.

Інформація щодо практичного застосування коефіцієнта рентабельності гірничодобувних підприємств наведена у листі ДФС України від 10.05.2017 №11510/7/99-99-12-02-03-17 «Про застосування коефіцієнта рентабельності».