Думка фахівця: куди «прямує» гривня

Наприкінці минулого року прогнозований курс гривні в держбюджеті був установлений на рівні 30,1 грн. за один долар, і майже одразу  гривня почала падати. Чого очікувати надалі? Своїми думками поділився голова Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга.

Уже з початку 2018-го гривня продемонструвала негативні тенденції. «На прикладі попередніх років у першій декаді року долар зазвичай падає. Цьогоріч усе відбулося навпаки», – зазначив Володимир Косюга.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Чому так сталося? Через прийнятий бюджет. «У своєчасно прийнятому бюджеті України була спрогнозована ціна в розмірі 30,1 грн. за 1 долар. Відповідно до такої високої позначки, деякі підприємці ще наприкінці минулого року почали конт­рактувати на поточний рік – це спричинило збільшення вартості імпорту. Й частина перепродажу здійснилася за новим, вищим курсом», – сказав голова Асоціації.

Не слід лякатися, але й не варто сподіватися, що гривня зросте! Нестабільний стан валюти сьогодні залежить від того, що Україна не отримала черговий транш від МВФ. Додає «удару по курсу» й те, що українці мало довіряють національній валюті й свій заробіток конвертують в долари.

За словами Володимира Косюги, до кінця року країна може очікувати на курс від 28 до 30 грн. за долар, за гіршими прогнозами – до 32 гривень.

Анфіса Букреєва

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!