Ейфелеву вежу можуть пофарбувати в червоний колір

У рамках проекту реконструкції Ейфелевої вежі, який триває з 2017 року, головну визначну пам’ятку Парижа збираються перефарбувати. Перші роботи почалися ще в жовтні, але архітектори все ще роздумують над тим, в який же колір фарбувати Ейфелеву вежу, повідомляє «Радіо Максимум».

Міністерство культури Франції розглядає варіант зробити її червоною, адже саме такою була вежа в первісному вигляді, коли в 1889 році її спорудив французький архітектор Гюстав Ейфель. У ті часи він вибрав червоний колір, оскільки він був найбільш ефективним у боротьбі з іржею.

Попередньо фахівці вивчають всі кольори, в які коли-небудь була пофарбована Ейфелева вежа.

У різні роки вона була жовтою, гірчичною, кольору охри. Спеціально для Ейфелевої вежі придумали та запатентували відтінок «коричневий-Ейфелевий», який нагадує природний колір бронзи. Саме в такий колір вежу регулярно фарбували з 1968 року в середньому кожні сім років.

Над фарбуванням працює команда з 25 робітників. Перш ніж приступити до фарбування, вони повинні зняти старі шари фарби, що небезпечно для здоров’я через наявність в них свинцю. На фарбування головного символу Франції йде в цілому три роки та близько 60 тонн фарби. У 2019 Ейфелева вежа буде відзначати своє 130-річчя.