Екологи шоковані якістю води у Дніпрі в нашому місті

Незалежна лабораторія досліджувала 4 проби води, відібраних в місцях виходу зливових стоків в річку Дніпро: в районі Фестивального причалу, річки Гнілокіш на Воронцівці, Аквапарку і річки Шиянки.

Серед країн Європи Україна займає 10 місце за якістю питної води і останнє місце щодо її запасів. Водоканал просто не в змозі підготувати якісну питну воду, адже сировина для неї – вода річки Дніпро – містить всю хімічну палітру.

Як зазначили експерти під час прес-конференції в  ІА «Zabeba», тільки 3-5% зливів в країні обладнані локальними очисними спорудами. Але ж зливові стоки – одне з головних джерел забруднення Дніпра. У всіх пробах серйозне перевищення по амонію (тобто, фекалій), перевищення такого показника як пермангантна окислюваність, що говорить про підвищення органіки у воді, дуже низький показник кисню, перевищення водню і запах, який не відповідає нормативам. Крім того в районі річки Шиянки перевищення вмісту заліза практично в два рази.

Екологи отримали відповідь від КП «Гідроспоруди» на свій запит з приводу утилізації того, що вичистили з міських стоків в 2016 році. У відповіді йдеться про те, що відходи в кількості 1500 тонн за сім місяців 2016 року передані для утилізації ТОВ «Будівельні відходи» та зберігаються в тунельної балці, незважаючи на те, що повинні бути утилізовані на полях фільтрації.  Такі відходи повинні мати паспорт, це 3-4 клас небезпеки, там нафтопродукти і важкі метали. Грошей на реконструкцію та капремонти колекторів в КП «Гідроспоруди» немає, в 2016 році на це не було виділено коштів.

На думку екологів треба провести інвентаризацію та визнати, що всі зливові колектори і точки випуску – це міське господарство. І поставити локальні очисні споруди на випуски. Для європейських країн, таких як Польща, Німеччина, не є допустими, щоб якесь підприємство таємно врізалося в зливові колектори. За це їх відразу оштрафують або навіть закриють. І кожне домогосподарство там відповідає за свої стоки – це і  є запорука порядку в цій сфері.

Добавить комментарий