Експерти обговорили реформування системи професійно-технічної освіти  у Дніпропетровському регіоні

У Дніпропетровській обласній раді пройшла зустріч групи експертів Європейського Союзу з представниками Міністерства освіти та науки України, керівництвом Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, облдержадміністрації, облради, директором Дніпропетровського обласного центру зайнятості, представниками професійно-технічних учбових закладів фахівцями щодо обговорення Проекту формулювання напрямків допомоги ЄС в реформуванні системи професійно-технічної освіти в Україні, що виконується на підставі Контракту з Представництвом ЄС в Україні.

копия DSC03063

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

У Дніпропетровській обласній раді пройшла зустріч з групою експертів Європейського Союзу. Її мета – формулювання напрямків допомоги ЄС у реформуванні системи професійно-технічної освіти в Україні, що виконується на підставі Контракту з Представництвом ЄС в Україні.

В обговоренні взяли участь: керівник групи та експерт з питань професійної освіти та навчання і інституційних реформ Томас Блек, експерт з питань фінансування та формування витрат Кейт Корниш, експерт з питань професійної освіти та навчання і навичок Леу Cніжана Олексіївна, експерт Європейського фонду освіти Хосе Мануель Гальвін Аррібас, заступник директора департаменту Міністерства освіти та науки України Вікторіє Карбишева, голова Федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини Віктор Сергєєв, директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова, керівники структурних підрозділів ОДА, представники професійно-технічних учбових закладів регіону.

У ході обговорення Експерти ЄС розповіли, що мета їхньої роботи: проаналізувати ефективність здійснення політики реформ для розвитку ПТО на регіональному рівні; проаналізувати бюджетні асигнування, витрати та фінансові потреби для реформування та підтримки сучасного сектору ПТО, який відповідає національним потребам та потенціалу економічного розвитку; визначити суттєві зміни в законодавстві та інституційних механізмах у секторі ПТО, які є необхідною умовою ефективної підтримки ЄС; сформулювати варіанти та сценарії для інтервенцій ЄС, враховуючи особливості організаційної структури одержувачів та агентств-виконавців.

Директор ОЦЗ Вікторія Кузнецова розповіла, що обласна служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавця або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних в професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. «Для забезпечення конкурентоспроможності безробітних та укомплектування вільних робочих місць у 2017 році проводилось професійне навчання за робітничими професіями. За шість місяців 2017 року його послугами охоплено понад 8,5 тисяч безробітних осіб. Також дя отримання безробітними певних модулів знань, умінь та навичок, необхідних для успішного працевлаштування, службою зайнятості застосовується навчання на короткотермінових курсах. Вони є різновидом підвищення кваліфікації безробітних», – наголосила В.П. Кузнецова.

За результатами зустрічі команда експертів зауважила, що проведена робота допоможе отримати необхідні відповідні дані, пов’язані поглядами на потреби сектору і майбутню підтримку реформ у сфері професійної освіти і навчання.

До відома, контракт з Представництвом Європейського Союзу в Україні для проведення оцінки та формулювання варіантів майбутньої підтримки ЄС для розвитку професійної освіти та навичок в Україні підписано 4 липня 2017 року і термін його реалізації становить 5 місяців. Наприкінці завдання команда експертів представить звіт, що визначає втручання ЄС у сектор, вказуючи різні сценарії, способи реалізації та потреби в фінансуванні. Підготовка рекомендацій проводиться за консультативної підтримки Міністерства освіти і науки України, як головного одержувача запланованої допомоги ЄС, відповідних урядових підрозділів, промисловості, громадянського суспільства, донорських організацій та регіональних органів влади з 5 відібраних для відвідання регіонів (міста Київ, Вінниця, Львів, Рівне та Дніпро), а також інших відповідних зацікавлених сторін.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!