Енергосистему України синхронізували з європейською

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомили про важливий крок в енергетичній інтеграції України з Європою.

Європейська мережа операторів системи передання електроенергії (ENTSO-E) затвердила постійну синхронізацію України з європейською енергосистемою, після того як країна була тимчасово інтегрована в березні 2022 року відповідно на повномасштабну російську агресію. Такий крок став можливим після виконання «Укренерго» усіх технічних умов, узгоджених з ENTSO-E ще у 2017 році.

Це рішення означає завершення процесу синхронізації енергосистем України та Європейського Союзу, а потужності для імпорту електроенергії з Європи збільшено на 500 МВт — до 1700 МВт.

Кудрицький наголосив на значенні цього кроку для забезпечення стабільності української енергосистеми, особливо під час холодів та можливих атак ворога на енергетичні об’єкти.

Далі уряд планує працювати над розробкою спільної системи енергетичної безпеки та створенням єдиного ринку електричної енергії з Європейським Союзом.

фото з відкритих джерел