Факти про вітер, які ви не знали

У кожного народу його називають по-своєму, напевно, жодна стихія не зможе похвалитися таким достатком оригінальних назв: козяча борода, кур’єр, косоокий Боб, небіжчик, вітер змін. Представляємо вам цікаві факти про вітер. Пише cikavo.net.

1. Виявляється, що вітер має свій особистий день, свято, яке відзначають 15 червня. Ініціатором цього стали дві організації — Рада з енергії вітрів і Європейська асоціація вітроенергетики. Навіщо вони зробили це? Для того, щоб привернути загальну увагу до потенціалу енергії, яку має вітер. Свій початок це свято взяло в далекому 2007 році в Європі. Міжнародним він став через 2 роки.

2. У нашій Сонячній системі найшвидшим вітром володіє планета Нептун, де швидкість стихії сягає 2200 км. на годину!

3. Вітер буває вертикальним. Однак через зміну траєкторії руху такий вітер дуже сильно втрачає в швидкості.

4. Дана стихія має свої ступені вимірювання, починаючи з часу вітрильного мореплавства, — це шкала ботфорти. Відповідно до неї, крім усім відомих шторму і штилю, існує третій — так званий «чистий вітер», який дме між 8 і 10 м / с.

5. Графік, де відображаються тривалі спостереження за напрямком, швидкістю, силою цієї стихії, називається «розою вітрів».

6. Жителі «Вогняної Землі» носять пов’язку тільки з того боку, звідки дме вітер. Протилежна сторона тіла залишається голою.

7. Таке явище як торнадо може виникнути де завгодно і в будь-який час, проте частіше їх помічають між 15.00 і 21.00 годинами. Смерч зазвичай триває пару хвилин, протягом яких встигає забрати багато життів і завдати величезних збитків. Однак зафіксовані такі екземпляри, які тривали годинами. Складно навіть уявити, наскільки руйнівними вони були.

8. Метеорологи США заявили, що зафіксували найпотужніший потік повітря за останнє двадцятиріччя, де швидкість його склала 70 м / с. А світовий абсолютний рекорд належав потоку вітру, який пройшов там же в 1934 році, зі швидкістю 103 м / с. Однак в 1996 році вітер, що пройшов під час циклону «Олівія» на острові Барроу, побив усі рекорди. Його швидкість становила 113 метрів в секунду або 408 кілометрів на годину.

9. Найнебезпечніший і грізний потік повітря бушує в Антарктиді. Вся справа навіть не в його швидкості (близько 60 кілометрів на годину). Його міць проявляється в поєднанні з шістдесяти градусним вологим холодом. Дивно, що саме там в таких нелюдських умовах імператорський пінгвін висиджує свої яйця.

10. Торнадо або смерч — найшвидший вітер на землі, щоб його наздогнати, потрібно їхати на машині зі швидкістю понад 100 км / год. У Міссісіпі в 31 році XX століття торнадо проніс 40 метрів поїзд, що важив 83 тонни!

11. Камікадзе — так називають японці «божественний вітер». Це тайфун, що пройшов два рази по території цієї країни в 1274 і 81 роках. Він розірвав весь флот хана Хубілая, якому належала монгольська армада, біля берегів нинішньої Японії.