Гліб Пригунов: «Обласний бюджет 2018 прийнято»!

Відбулася XI сесія Дніпропетровської обласної ради. Головним її питанням було прийняття обласного бюджету на 2018 рік. За словами голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова, депутати злагоджено та консолідовано проголосували за новий кошторис області.

«Важливо було прийняти бюджет саме зараз, аби із самого початку наступного року стартували тендерні процедури. Головним нашим завданням є ефективний бюджет, який працюватиме максимально продуктивно для розвитку нашого регіону та досягнення європейських стандартів життя», – зазначив Гліб Пригунов.  Він також назвав бюджет 2018 – балансом можливостей і відповідальності.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Загалом власні доходи Дніпропетровщини значно зросли порівняно з минулим роком. Бюджет 2018 складає 5,2 млрд грн., що на 1,3 млрд більше, ніж минулого разу. Головними наповнювачами бюджету, як і завжди, є податки на доходи фізичних осіб – 2,6 млрд, а також приватний сектор – 1 млрд гривень. Голова обласної ради подякував жителям області,  підприємцям за їх роботу та значний внесок у розвиток регіону. Інші надходження до бюджету 2018 склала рентна плата за користування надрами – 700 млн, екологічний податок – 435 млн, власні надходження бюджетних установ – 300 млн, інше – 165 млн гривень.

На майбутній рік збільшились і державні субвенції до обласного бюджету – 13,7 млрд гривень – це  на 3, 5 млрд більше за надходження 2017 року. Народний депутат України Андрій Павелко поінформував, що з державного бюджету наступного  року будуть виділені кошти на будівництво метро та ремонт дороги Кобеляки – Решетилівка. Депутат зазначив, що після прийняття бюджету України, Дніпропетровщина отримає навіть більше надходжень. Наразі більше 2 млрд гривень планується виділити на медичну субвенцію, 500 млд – на освітню, майже 10 – на здійснення програм соціального захисту.

Що стосується видатків обласного бюджету, на розвиток регіону у 2018 витратять майже 19 млрд, а це знову ж таки на 4,8 більше за минулий раз. З них майже мільярд буде спрямований на ремонт доріг в області. Окрім інших бюджетних спрямувань на сесії приймали рішення щодо підтримки воїнів АТО та членів їх родин.

 Більше 6 млн гривень закладено у бюджеті на виплату допомоги сім’ям загиблих. Ці кошти передбачені для жителів сіл та селищ, всього 298 осіб, які кожного місяця отримуватимуть 1 745 гривень. 2 млн виділено на розробку проектів землеустрою для учасників АТО та членів родин загиблих бійців.

Важливою темою на сесії було прийняття нової Стратегії енергозбереження та енергоефективності. Цей документ був розроблений депутатами і спеціалістами обласної ради спільно з науковцями, екологами та підприємцями. Основними завданнями Стратегії є запровадження енергоефективних технологій, альтернативних джерел енергії та модернізація промисловості в регіоні. Стратегія є базовим документом, тепер під неї, як під прийняте рішення обласної ради, є можливість прописувати регіональні програми, а згодом виділяти кошти під конкретні заходи цих програм.

«Вже 3 рік поспіль Дніпропетровська область перша у державі приймає бюджет, одноголосно та без зауважень. Коштів на наступний рік Дніпропетровщина заробила більше, ніж за минулий. Усі їх ми спрямуємо на розвиток області за високими європейськими стандартами! Дякую всім, хто над працював над проектом бюджету, всім, хто за нього голосував!» – підсумував голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!