Google присвятив сьогоднішній дудл «батьку тролів» (Фото)

Сьогодні пошукова система Google присвятила свій традиційний дудл дню народження норвезького художника Теодора Северина Кіттельсена. Він відомий своїми пейзажами і малюнками на міфологічні сюжети, в першу чергу зображеннями тролів.

Google_дудл

У середині 1890-х років Кіттельсен створив свою найзнаменитішу книгу — «Чорна смерть» (норв. Svartedauen). Книга була присвячена епідемії чуми, яка пройшла по всій Європі в середині XIV століття і стала причиною смерті мільйонів людей, у тому числі спустошивши Норвегію.

Google_дудл

Восени 1907 року Кіттельсен здійснює поїздку до міст Нутодден і Рьюкан для огляду визначних промислових і енергетичних новобудов компанії «Норск Гідро», після якої протягом кінця 1907-го і початку 1908 року, пише серію картин «Казки водоспаду» — п’ять великих акварелей, у казковій формі розповідають історію даного будівництва.

Google_дудл

У 1908 році Кіттельсен був нагороджений Орденом Святого Олафа — вищою нагородою Норвегії. У 1911 році він написав автобіографію «Люди і тролі, спогади і мрії. Автобіографія» (Folk og Trold, minder og drømme. Selvbiografi).

Google_дудл

Численні норвезькі блек-метал групи (наприклад, Burzum і Carpathian Forest) використовували деякі картини Киттельсена для оформлення обкладинок своїх альбомів.