Готуйте гроші: якою буде ціна на хліб в Україні

Незабаром українців очікує чергове подорожчання хліба, хоча врожай зернових цьогоріч зібраний у країні непоганий, частину зерна спрямують на експорт, але й того, що залишиться, буде цілком достатньо для виробництва одного з найголовніших продуктів на столі кожної родини. Серед причин подорожчання – світова криза, викликана пандемією, та підвищення цін на інші «складники» буханки.

За словами експертів, в Україні цього року зібрали 25,5 млн тонн пшениці, а це більш ніж достатньо для забезпечення продовольчої безпеки країни. З них 17,5 млн тонн планують імпортувати. Очікується, що у світі загалом буде зібрано 2,7 млрд тонн зерна, що є рекордом врожайності.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

«Ціни почали зростати загалом на продовольство. Якщо торік тонна зерна коштувала 4-5 тис. грн за 1 тонну, то цьогоріч вона вже сягає 7,5 тис. грн. Дуже подорожчала електро­енергія в Україні, в два рази у ціні виросли дріжджі, додав цукор та олія – все це складники виробництва хліба. Асоціація пекарів прогнозує підвищення цін на вироби до 15%. Тобто, якщо зараз кілограмова хлібина коштує 18-20 грн, то незабаром ціна стане 25-26 грн, а деякі сорти можуть доходити до 29 грн», – говорить директор інституту зернових культур Національної академії аграрних наук Владислав Черчель.

Також він зазначив, що згідно зі статистичними даними, найпопулярнішим хлібом нині є соціальний, це саме той, що поки що коштує 20 грн за 1 кг. Дуже часто українці купують хліб власного виробництва у супермаркетах або самі його випікають. Крім того, фахівці констатують зменшення споживання хліба українцями. Нині у середньому громадянин з’їдає трохи більше як 70 грамів хліба на день, у той час як ще у 2000 році ця цифра була втричі вища.

ТАМАРА БЄЛКІНА

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!