Готуємося до школи: які довідки треба мати школярам Дніпра

У Дніпрі сімейні лікарі нагадують про необхідність проходження профілактичного медичного огляду для школярів та проведення вакцинацій за календарем щеплень. Такий профогляд проходять у свого сімейного лікаря чи педіатра в центрі первинної медико-санітарної допомоги. Якщо є показання, дитина перебуває на диспансерному обліку або ж того вимагає вік, її оглянуть і вузькопрофільні фахівці. Наприклад, діти 6-7 та 11 років мають отримати консультацію хірурга, офтальмолога, стоматолога та інших лікарів за показаннями. Крім цього, школярі проходять пробу Руф’є, за допомогою якої визначають функціональні можливості серцево-судинної системи. Повідомляють у Дніпровській міській раді.

За результатами таких оглядів видається довідка за формою №086-1/о, у якій зазначаються всі рекомендації. Саме цей документ і необхідно принести до школи.

За словами сімейної лікарки центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Ілони Касаткіної, наразі спостерігається активність у проходженні профоглядів школярів.

«Переважна більшість батьків не відкладає проходження таких оглядів, адже вони хочуть, щоб діти йшли підготовленими до школи. Але хто не встигне з різних причин до 1 вересня, зможе це зробити й пізніше. Загалом, такі огляди проводяться раз на рік, а вакцинація – відповідно до календаря щеплень. Бувають випадки, коли для дитини складається відповідний індивідуальний графік, оскільки раніше були якість протипоказання тощо. До 14 років дітям щорічно проводиться реакція Манту, а також інші щеплення залежно від віку», — розповіла сімейна лікарка Ілона Касаткіна.

Дніпровські центри первинної медико-санітарної допомоги забезпечені необхідними вакцинами, щеплення якими проводиться за календарним графіком. Їх закуповує держава. Вже з області всі вакцини надходять до центру первинної медико-санітарної допомоги №5 і звідти їх розподіляють між усіма іншими дніпровськими центрами.

«Загалом, з початку року центр отримав та розподілив понад 100 тис. доз різних вакцин. Для їх зберігання маємо окреме приміщення зі спеціальними сучасними холодильниками й морозильною камерою. Спеціальні датчики контролюють температуру в камері. Відповідна інформація надходить на мобільний телефон відповідальної особи. При транспортуванні вакцин є обов’язковим дотримання «холодового ланцюга», — додала генеральна директорка центру первинної медико-санітарної допомоги №5 Альбіна Аношко.