Громади Дніпропетровщини перемогли у конкурсі культурно-мистецьких проектів

Колоритні фестивалі та  нові туристичні маршрути. Перещепинська, Грушівська та Покровська ОТГ перемогли у всеукраїнському конкурсі «Малі міста – великі враження».

На реалізацію культурно-мистецьких проектів громади отримають від 100 тисяч до 1 млн грн. Про це повідомили у Дніпропетровському Центрі розвитку місцевого самоврядування.

«Основна мета конкурсу – надавати підтримку невеликим містам та селищам, населення яких не перевищує 50 тисяч людей. Розвивати їх економічний потенціал, посилювати туристичну привабливість, зберігати культурну спадщину. У 2019-му три громади Дніпропетровщини перемогли у конкурсі та отримають від держави кошти на втілення своїх проектів», – розповіла директорка Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна.

У категорії «малі проекти» перемогла Покровська ОТГ. У вересні 2019-го в громаді проведуть всеукраїнський фестиваль «Fest-party у селянській хаті!». Через музику, пісні, танці, художні читання та декоративно-ужиткове мистецтво учасники продемонструють колоритні народні звичаї. Також під час фестивалю планують встановити рекорд України на найдовший тин із природних матеріалів.

Ще одним переможцем у категорії «малі проекти» стала Грушівська об’єднана територіальна громада. Проект спрямований на збереження та популяризацію козацьких пісень та віршів.

Перещепинська ОТГ перемогла у категорії «середні проекти». У громаді планують створити туристичний кластер. За проектом, там відреставрують унікальні пам’ятки та створять два нові туристичні маршрути. Також проведуть цикл тренінгів із представниками бізнесу й мешканцями ОТГ. Започаткують щорічний фестиваль «Смолянка-фест». На реалізацію проекту держава виділила 400 тисяч гривень, ще майже 300 тисяч – співфінансування громади.

Організатор конкурсу «Малі міста – великі враження» – Міністерство культури України.