Гуцули станцювали рекордний аркан у Карпатах (фото)

В Івано-Франківській області, в селі Татарів, під час Гуцульського фестивалю встановили рекорд України з найтривалішого виконання чоловічого танцю аркан. Про це повідомив сільський голова Татарова Олег Дзем’юк на сторінці в Facebook, повідомляє Укрінформ.

“Понад 60 виконавців аркану із Прикарпаття та Буковини тішили хореографічною вправністю численних гостей свята, які цього дня зібралися біля Будинку культури с. Татарів. Танок тривав 1 годину та майже 5 хвилин. Відповідний рекорд був зафіксований присутнім представником Національного реєстру рекордів України”, – йдеться в дописі.

гуцули

Зазначається, що найвитривалішими виконавцями виявилися Олексій Фалафівка з Путильського району (Чернівецька область) та Ярослав Ющак із Нижнього Вербіжа (Коломийський район).

гуцули

Нагадаємо, 21 липня в Яремче відкрився міжнародний Гуцульський фестиваль. Свято триватиме до 29 липня. Вже завтра гостям фестивалю покажуть обряд гуцульського весілля.

гуцули

Аркан — український народний чоловічий танець, поширений серед гуцулів в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Аркан є елементом обряду посвячення 20-річного юнака в легіні. Після посвячення він отримував право танцювати, носити бартку (топірець) та підперезуватися широким паском, тобто ставав потенційним опришком. Аркан танцюють зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках.