Христина Видойник об’єднує жінок в Данії заради допомоги Україні

Данія – невелика країна, яка від початку війни в Україні підтримує нашу державу на всіх фронтах. Тисячі данських родин відчинили свої двері для українців.

На сьогодні вже 36 тисяч осіб отримали дозвіл на проживання.

Активно сприяють реалізації допомоги Повноважний Посол України в Королівстві Данія  – Михайло Видойник та його дружина Христина Видойник.

Днями пані Христина об’єднала українок, що давно проживають у Данії та створила благодійну організацію “Women for Ukraine”.  Головна мета: допомога жінкам та дітям в Україні та вимушено переміщеним українцям в Данії.

Основні дії будуть спрямовані на:

1.Підтримку України в медицині та охороні здоров’я.Відправку ліків та медичного обладнання в українські лікарні. Реабілітацію та лікування постраждалих від війни цивільних осіб.

2. Підтримку та популяризацію української культури.Розвиток українсько-датських культурних мереж.

3. Підтримку українських переселенців у Данії.

4. Підтримку українських дітей в Україні та переселенців у Данії.

5. Підтримку та розвиток бізнесу та організацій, започаткованих українками в Данії та Україні.

6. Активну підтримку прав жінок та гендерної рівності, як однієї із засад демократичної України.

“Ідея створити Організацію, яка б об’єднала активних українських жінок в Данії та стала б своєрідним містком між двома країнами, з’явилася  задовго до війни. З початку повномасштабного вторгнення росії в нашу країну, за підтримки українських жінок, було організовано багато благодійних заходів на підтримку України.

Створення Організації дозволить об’єднати зусилля українських та данських жінок. Основними пріоритетами діяльності будуть підтримка українських жінок як в Україні, так і в Данії, а також допомога дітям, постраждалим від війни” – сказала голова організації, Христина Видойник.

Довідково, про членкинь правління:

Ольга Мельник  за освітою – інженер-еколог та спеціаліст з маркетингу. Має 15 років досвіду в телекомунікаціях, маркетингу та продажах у корпоративному сегменті. В Данії живе 8 років, засновниця  www.malve.dk, співпрацює з українськими та європейськими виробниками меблів та трикотажу; дизайн інтер’єру. Волонтер в Debra-Ukraine, Hjælp Syge Born, Humanitarian Help for Ukraine, Support of Ukrainian Refugees in DK.

Наталка Хансен в Данії вже 14 років. Після успішної кар’єри в таких глобальних компаніях, як A.P.Møller і KPMG, вона вирішила спробувати себе в якості власниці бізнесу. Запустила низку модних брендів, у тому числі один із провідних данських брендів аксесуарів Naledicph. З 2014 року Наталка допомогла численним українським виробникам і брендам, переважно жіночим, успішно вийти на ринок Данії. 

Юлія Ліндберг проживає в Данії 16 років. Працює у сфері фінансів та економічного консалтингу, власник консалтингової компанії Lindberg and Partners ApS. З початку військових дій на території України активно займається благодійною діяльністю та підтримкою українських біженців в Європі.

 Олександра Копс майже 30 років живе в Данії. Є засновником і дизайнером данського бренду круїзного одягу @sasha_la_mer, який виробляє свій одяг виключно в Україні, не призупинивши роботу у воєнний час.

На запитання про її головну мету приєднатися до «Жінок за Україну», Олександра відповідає: «Я хочу бути сполучною ланкою між Данією та Україною. Я буду використовувати свою данську та міжнародну мережу, щоб підтримувати наші медичні, модні та культурні проекти, а також допомагати українцям в Україні та Данії».

 Марія Фарскоу – галеристка та філантропка яка народилася у Дніпрі та покинула Україну працюючи моделлю. Після довгого часу у Лондоні та Нью-Йорку, де вона почала кар’єру у сучасному мистецтві, Марія переїхала жити у Данію та співкерувати приватним музеєм сучасного мистецтва Фарскоу з локаціями у Пекіні, Копенгагені та Нью-Йорку. У 2016 році вона заснувала галерею SABSAY у центрі Копенгагена як простір для інноваційного мистецтва, який презентував серед інших кілька провідних українських художників. Того ж року Марія стала співзасновницею Khora Contemporary, першої виробничої компанії віртуальної реальності, спрямованої на створення творів мистецтва за участю всесвітньо відомих художників.

З початку російського вторгнення в Україну жінка тимчасово приймала багатьох українок з дітьми в свій дім. Марія створила мережу разом з сусідами та друзями і вони допомагали українцям адаптуватися у Данії. Жінка продовжує активно сприяти ініціативам, спрямованим на підтримку українських діячів культури, на допомогу українцям у Данії, а також збирає кошти на пряму допомогу українській армії та на медичну підтримку в Україні.