Іменини дня: як святкують Тетяни Дніпропетровщини своє свято
На січень припадають не лише післяноворічні турботи, але й чудове християнське і народне свято – Тетянин день. За григоріанським календарем його відзначають 25 січня. Це також – День студента.
Тетяна – дуже поширене і красиве ім’я. Воно має грецьке і латинське коріння. У перекладі означає «повелителька, упорядниця, засновниця». Уже з цього випливає, що Тетяни – натури ставні, горді і владні. «Вісті Придніпров’я» вирішили розпитати відомих Тетян Дніпропетровщини про їхнє ставлення до свята, гарного імені й про традиції святкування Дня ангела у родинах.
Тетяна Іллівна Полєйко, громадський діяч:
– Я дуже люблю це свято, воно для мене ніби другий день народження, адже народилась я вже після Тетяниного дня – 15 лютого. Я чекаю його, наче дитина. У нас у родині його відзначають, мені дарують подарунки та телефонують із привітаннями. Я вдячна своїм батькам за те, яке ім’я і долю вони мені дали. Впевнена, що саме ім’я визначає, яким буде життя у людини. Я ніколи не зустрічала «поганих» Тетян – це завжди сильні та вродливі жінки, які будують цікаву кар’єру. У нашій родині 8 дітей – троє дівчат і п’ятеро хлопчиків. Але Тетянкою назвали тільки мене. Хоча в мене є племінниця Тетяна. Я впевнена, що характеристика імені – сильна, вольова, знайшла відбиток і в моєму характері. Навіть ті посади, які я обіймала в житті, вимагають твердого характеру та професіоналізму.
Тетяна Іванівна Шапаренко, директор Художнього музею Дніпра:
– Дійсно, для мене це другий день народження, адже навіть дата – 25 число – співпадає із датою мого дня народження, але в іншому місяці. Родина мене вітає, дарує подарунки. Коли батьки чекали на дитину, то думали, що буде хлопчик і обрали ім’я Анатолій. А коли народилась дівчинка, вирішили дати якесь співзвучне ім’я із літерою «Т», тому я Тетяна. Я погоджуюсь, що якості, які йому властиві, – повелителька, засновниця – притаманні й мені. Тому, певно, і моя робота пов’язана із керівництвом Художнім музеєм міста.
Тетяна Василівна Степанюк, начальник ЦПЗ №6 Нікополя:
– Так, це свято у нашій родині шанують – мене вітають і дарують маленькі презенти. Але я не можу сказати, що саме ім’я визначає характер та долю людини. Адже виховує нас насамперед життя, і мій характер загартували життєві події. Тому в мене просто немає часу читати гороскопи чи тлумачення, і взагалі я в них не вірю. Але ім’я мені подобається, ним завдячую своїй молодшій сестрі. Коли я народилась, їй було 2 роки і вона обрала мені ім’я, назвавши мене «Калька» – тоді ще не могла вимовити Таня!
Тетяна Іванівна Шаповалова, начальник управління інформаційних технологій та електронного управління ОДА:
– Особисто для мене Тетянин день – це, перш за все, студентське свято, свято молоді та знань. Але і в моєму житті воно має місце. Сприймаю його як особисті іменини, колеги та родичі мене вітають. Саме свято і вплинуло на вибір імені, адже я народилася 20 січня і батьки, надихнувшись майбутнім Тетяниним днем, назвали мене Тетянкою. Я не можу сказати, що вірю в те, що ім’я формує нашу долю. Я – айтішник. І вірю в мову цифр, але певна незрозуміла матерія навколо нас є, і риси, які приписують імені, загалом формують нашу особистість. Мені також властиві рішучість та лідерство.
Тетяна Михайлівна Духовна, пенсіонер, колишній директор Дніпропетровського міського юридичного ліцею:
– Я народилась на Тетянин день, але дізналась про це свято тільки тоді, коли мені було 10 років. І це стало для мене особливим Днем янгола, днем святої Великомучениці Тетяни. Але обрали мені ім’я не на честь свята. Я з’явилась на світ через п’ять років після війни, і моя тітка надіслала телеграму, де було написано: «Вітаю з народженням донечки Тетяни». Ось так і було обрано це ім’я. Воно мені дуже подобається. Не знаю, чи впливає ім’я на долю людини, але в мене є певні якості, які йому властиві – лідерство, вміння керувати та організовувати. І я вдячна батькам за своє ім’я.
У нашій газеті також є свої Тетяни!
Перша з них – Тетяна Петрівна Овчатова, заступник головного редактора з 2002 року:
– Це свято для мене не є чимось особливим, хоча мене з ним вітають. У дитинстві 12-річний брат, коли мене принесли з пологового будинку, сказав: «Давайте назвемо її Тетянкою!». Ось так і обрали ім’я. Хоча в дитинстві воно мені дуже не подобалось. І оточуючі теж казали, що мені більше личило б ім’я Наталія. Але згодом звикла, звичайно, і думки змінити ім’я не виникало. Не можу погодитись, що мені властиві всі якості, якими його характеризують. У житті я частіше була «за кулісами», а не обіймала керівні посади. Це найбільш комфортна для мене роль.
Ще одна Тетяна в редакції «Вістей Придніпров’я» – заступник головного редактора Тетяна Сіденко, працює у газеті більше трьох років, є справжнім професіоналом:
– Це свято не є для мене другим днем народження, адже я народилася влітку. У дитинстві дарували приємні дрібнички, зараз також вітають друзі й знайомі. Мої батьки хотіли хлопчика, але народилася дівчинка. Тому дідусь обрав таке ім’я, стверджуючи, що «найкрасивіших дівчат називають саме Тетянками». Мені властиві певні якості – сильна вольова натура, лідерство та вміння керувати. Хоча, це також залежить від виховання та життєвого досвіду. Пишуть, що Тетяни полюбляють готувати. Це теж про мене!
ДАРИНА СУХОНІС