Іменини дня: як святкують Тетяни Дніпропетровщини своє свято

На січень припадають не лише післяноворічні турботи, але й чудове християн­ське і народне свято – Тетянин день. За григоріанським календарем його відзначають 25 січня. Це також – День студента.

Тетяна – дуже поширене і красиве ім’я. Воно має грецьке і латин­ське коріння. У перекладі означає «повелителька, упорядниця, засновниця». Уже з цього випливає, що Тетяни – натури ставні, горді і владні. «Вісті Придніпров’я» вирішили розпитати відомих Тетян Дніпропетровщини про їхнє ставлення до свята, гарного імені й про традиції святкування Дня ангела у родинах.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

Тетяна Іллівна Полєйко, громадський діяч:

– Я дуже люблю це свято, воно для мене ніби другий день народження, адже народилась я вже після Тетяниного дня – 15 лютого. Я чекаю його, наче дитина. У нас у родині його відзначають, мені дарують подарунки та телефонують із привітаннями. Я вдячна своїм батькам за те, яке ім’я і долю вони мені дали. Впевнена, що саме ім’я визначає, яким буде життя у людини. Я ніколи не зустрічала «поганих» Тетян – це завжди сильні та вродливі жінки, які будують цікаву кар’єру. У нашій родині 8 дітей – троє дівчат і п’ятеро хлопчиків. Але Тетянкою назвали тільки мене. Хоча в мене є племінниця Тетяна. Я впевнена, що характерис­тика імені – сильна, вольова, знайшла відбиток і в моєму характері. Навіть ті посади, які я обіймала в житті, вимагають твердого характеру та професіоналізму.

Тетяна Іванівна Шапаренко, директор Художнього музею Дніпра:

– Дійсно, для мене це другий день народження, адже навіть дата – 25 число – співпадає із датою мого дня народження, але в іншому місяці. Родина мене вітає, дарує подарунки. Коли батьки чекали на дитину, то думали, що буде хлопчик і обрали ім’я Анатолій. А коли народилась дівчинка, вирішили дати якесь співзвучне ім’я із літерою «Т», тому я Тетяна. Я погоджуюсь, що якості, які йому властиві, – повелителька, засновниця – притаманні й мені. Тому, певно, і моя робота пов’язана із керівництвом Художнім музеєм міста.

Тетяна Василівна Степанюк, начальник ЦПЗ №6 Нікополя:

– Так, це свято у нашій родині шанують – мене вітають і дарують маленькі презенти. Але я не можу сказати, що саме ім’я визначає характер та долю людини. Адже виховує нас насамперед життя, і мій характер загартували життєві події. Тому в мене просто немає часу читати гороскопи чи тлумачення, і взагалі я в них не вірю. Але ім’я мені подобається, ним завдячую своїй молодшій сестрі. Коли я народилась, їй було 2 роки і вона обрала мені ім’я, назвавши мене «Калька» – тоді ще не могла вимовити Таня!

Тетяна Іванівна Шаповалова, начальник управління інформаційних технологій та електронного управління ОДА:

– Особисто для мене Тетянин день – це, перш за все, студентське свято, свято молоді та знань. Але і в моєму житті воно має місце. Сприймаю його як особисті іменини, колеги та родичі мене вітають. Саме свято і вплинуло на вибір імені, адже я народилася 20 січня і батьки, надихнувшись майбутнім Тетяниним днем, назвали мене Тетянкою. Я не можу сказати, що вірю в те, що ім’я формує нашу долю. Я – айтішник. І вірю в мову цифр, але певна незрозуміла матерія навколо нас є, і риси, які приписують імені, загалом формують нашу особистість. Мені також властиві рішучість та лідерство.

Тетяна Михайлівна Духовна, пенсіонер, колишній директор Дніпропетров­ського міського юридичного ліцею:

– Я народилась на Тетянин день, але дізналась про це свято тільки тоді, коли мені було 10 років. І це стало для мене особливим Днем янгола, днем святої Великомучениці Тетяни. Але обрали мені ім’я не на честь свята. Я з’явилась на світ через п’ять років після війни, і моя тітка надіслала телеграму, де було написано: «Вітаю з народженням донечки Тетяни». Ось так і було обрано це ім’я. Воно мені дуже подобається. Не знаю, чи впливає ім’я на долю людини, але в мене є певні якості, які йому властиві – лідерство, вміння керувати та організовувати. І я вдячна батькам за своє ім’я.

У нашій газеті також є свої Тетяни!

Перша з них – Тетяна Петрівна Овчатова, заступник головного редактора з 2002 року:

– Це свято для мене не є чимось особливим, хоча мене з ним вітають. У дитинстві 12-річний брат, коли мене принесли з пологового будинку, сказав: «Давайте назвемо її Тетянкою!». Ось так і обрали ім’я. Хоча в дитинстві воно мені дуже не подобалось. І оточуючі теж казали, що мені більше личило б ім’я Наталія. Але згодом звикла, звичайно, і думки змінити ім’я не виникало. Не можу погодитись, що мені властиві всі якості, якими його характеризують. У житті я частіше була «за кулісами», а не обіймала керівні посади. Це найбільш комфортна для мене роль.

Ще одна Тетяна в редакції «Вістей Придніпров’я» – заступник головного редактора Тетяна Сіденко, працює у газеті більше трьох років, є справжнім професіоналом:

– Це свято не є для мене другим днем народження, адже я народилася влітку. У дитинстві дарували приємні дрібнички, зараз також вітають друзі й знайомі. Мої батьки хотіли хлопчика, але народилася дівчинка. Тому дідусь обрав таке ім’я, стверджуючи, що «найкрасивіших дівчат називають саме Тетянками». Мені властиві певні якості – сильна вольова натура, лідерство та вміння керувати. Хоча, це також залежить від виховання та життєвого досвіду. Пишуть, що Тетяни полюбляють готувати. Це теж про мене!

ДАРИНА СУХОНІС

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *