K-POP запрошують до України

Південна Корея підкорила серця українських підлітків не тільки лідерством у розробці якісної техніки, косметики, але й своєрідною музикою.

Корейські тенденції

Візитівкою Південної Кореї став жанр K-POP, який охоплює різновиди електронної, танцювальної музики та хіп — хоп. Також він робить особливий наголос на сценічних виступах і потужних візуальних ефектах. За словами директора Інституту Кореї в Австралійському національному університеті, професора Руальда Малінгкая, K-POP став музичним експортом Південної Кореї, бо показує її як сучасну та багату, населену привабливими людьми. Одним із найбільших «політичних» досягнень жанру є позитивні результати у процесі зближення Південної та Північної Кореї (КНДР). Південна Корея зробила K-POP офіційним пріоритетом ще в 1998 році, коли сформувала Міністерство культури і туризму. Задля підтримки індустрії поп-музики та сприяння виникненню перших колективів, таких як Seo Taiji & Boys, цілий відділ був присвячений виключно цьому жанрові. Уряд Кореї добре підтримує K-POP фінансово і отримує прибутки. Наприклад, у 2016 році за квитки на концерти та пов’язані з ними товари країна отримала рекордну суму в 4,7 млрд доларів. Окрім прибутковості, жанр є засобом підвищення рейтингу Південної Кореї у світі.

Королі жанру

На цей день королями K-POP є учасники групи BTS під керівництвом Big Hit Entertainment — Кім Намджун (РМ) , Кім Сокджин (Джин), Мін Юнґі (Шуґа), Чон Хосок (Джей-Хоуп), Пак Чімін, Кім Техьон (Ві), Чон Чонґук. Вони завжди беруть участь у написанні музики і текстів для більшості своїх пісень. Спочатку гурт створював музику у жанрі хіп-хоп, однак з часом почав розширювати свої музичні вподобання: наразі – це широкий спектр жанрів. Пісні BTS зосереджують увагу на особистісних та соціальних проблемах; темах психічного здоров’я, труднощів молоді шкільного віку; на шляху, який мусить пройти людина, щоб прийняти та полюбити себе. У своїй творчості виконавці часто посилаються на праці видатних художників, літераторів, філософів, психологів, артистів, що їх надихають. BTS стали першими неангломовними музикантами, які потрапили до одного з найбільш авторитетних світових рейтингів «Global Artist Chart. Вони є найуспішнішими виконавцями за показниками фізичних та цифрових продажів. В 2019 році BTS відвідали 61-у церемонію нагородження «Греммі» та вручили на ній одну із нагород. Це був перший досвід щодо присутності на заході такого рівня після появи в Grammy Museum у Лос-Анджелесі.

Прагнення фанатів

К-РОР є дуже популярним і в нашій країні. Кількість українських АРМІ (назва фандому BTS) з кожним днем стрімко збільшується. Фанати прагнуть поїхати до Південної Кореї, аби вивчити мову й спробувати кухню. Підлітки з різних куточків України знайомляться у соціальних мережах, об’єднуються в групи та спілкуються саме за даною тематикою. Такий ресурс є і в Дніпрі. Зовсім недавно, українські АРМІ звернулись в програму «Сніданок з 1+1» з проханням вивести хештег #BTSComeToUkraine в світові лідери в Твіттері задля того, щоб BTS, які жодного разу не були в Україні, нарешті приїхали та провели концерт для українських фанів.

Яна Гречана, фото wikipedia.org