Кабмін цифровізував гарантійні послуги для покупців побутової техніки

Кабінет Міністрів України впорядкував та цифровізував надання гарантійних послуг покупцям побутової техніки, мобільних телефонів та інших технічно складних побутових товарів. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Відповідну Постанову “Про затвердження Порядку гарантійного ремонту (обслуговування) або гарантійної заміни технічно складних побутових товарів” ухвалили на засіданні Кабінету Міністрів України 28 листопада 2023 року.

Згідно з постановою, споживачі отримають доступ до експлуатаційних документів на офіційному сайті виробника та зможуть завантажувати їх в електронному вигляді протягом гарантійного терміну.

Крім цього, зменшується навантаження на бізнес за рахунок скасування паперових форм, які продавці зобов’язані заповнювати при гарантійному обслуговуванні товару та які створювали підстави для накладання штрафних санкцій Держпродспоживслужбою.

Такі зміни Уряд ухвалив задля спрощення ведення бізнесу, діджиталізації бізнес-процесів та покращення сервісу, що надається кінцевому споживачу.

фото з відкритих джерел