Кам’янське та Жовті Води можуть залишитися цієї зими без опалення

Через борги комунальників у двох містах Дніпропетровщини — Кам’янське та Жовті Води — опалювальний сезон може не розпочатися.  Теплопостачальники цих міст заборгували за транспортування газу більше 15 мільйонів гривень. Доки з боргом повністю не розрахуються, газу на початок опалювального сезону газопостачальні компанії не дадуть. Голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко вимагає від керівників міст та теплопостачальних компаній негайно сплатити всі рахунки.

Цьогоріч рахунки теплопостачальників мають новий вигляд. На відміну від попередніх років компанії мають окремо розраховуватися за обсяги спожитого газу та за його транспортування до місця призначення. Раніше компанії сплачували єдину суму, яка складалася з цих двох показників.

Теплопостачальники 2 міст Дніпропетровщини заборгували за транспортування газу. Кам’янське — 12,3 млн. грн., Жовті Води – 3,5 млн. грн. Доки теплопостачальні компанії цих міст повністю не розрахуються з цим боргом, газ для початку опалювального сезону вони не отримають.

Борг був і у Новомосковська – 1,5 млн. грн. Однак керівництво міста та теплопостачальної компанії знайшли кошти та вирішили проблему.

«Люди не мають страждати через некомпетентність службовців. Керівники міст мають негайно розібратися зі своїми комунальними підприємствами. За потреби прийняти кадрові рішення. Холоди настануть дуже швидко. І люди прийдуть до вас. Тепло в оселях городян – пряма відповідальність мерів. Не справляєтесь – йдіть у відставку», — наголосив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

За останні 10 років 13 найбільших теплопостачальників регіону завинили за спожитий газ понад 4 млрд. грн. На початку року Дніпропетровська ОДА взяла під свій контроль критичну ситуацію з газовими боргами. Після серйозної розмови в ОДА на початку 2016 року, теплопостачальники Дніпропетровщини вперше за останні 10 років почали повністю сплачувати за спожитий газ. З початку року підприємства сплатили майже 1,8 млрд. грн.

Добавить комментарий