Катя Кузякіна: мрію зіграти з Вакарчуком

Українські діти — унікальні та наполегливі. В цьому переконує власним прикладом семирічна Катя Кузякіна. Юна дівчинка чудово грає на барабанах та навіть має свій канал на YouTubе, де можна подивитись, як маленька барабанщиця виконує кавери на улюблені пісні, зокрема, на хіти українських гуртів «Mad Heads», «Воплі Відоплясова», «Океан Ельзи». Кількість переглядів деяких виступів Каті — понад 172 тис. Нещодавно дівчинка брала участь у Міжнародному конкурсі юних барабанщиць, представляла Україну і стала улюбленицею глядачів та навіть відомих музикантів. Олег Скрипка заявив, що бере Катю під свою опіку. Особливо приємно, що дівчинка родом із Криворіжжя. Зараз вона живе зі своєю дружною родиною під Києвом у селі Ясногородка. Але зв’язки з малою батьківщиною не пориває, адже тут у неї чимало прихильників. Про це та інше «Вісті» поспілкувалися з нашою талановитою землячкою.

ТВОРЧА РОДИНА

— Катю, у тебе творча сім’я?
— Так, тато був актором криворізького театру студії Галини Костенко. Нині він — режисер кліпів. Старша сестричка Валерія в майбутньому теж мріє стати режисером і тому зайнялася просуванням моїх виступів в Інтернеті. Вона створила канал у YouTube, знімає їх і викладає в мережу. А мама колись навчалася грі на фортепіано. Ще одна моя маленька сестричка — Настя — теж уже починає вистукувати паличками.

— Звідки у тебе таке захоплення барабанами? Чому не піаніно, чи скрипка?
— Як каже тато, у мене дуже розвинене почуття ритму, а барабан — ритмічний інструмент. Змалечку намагалася вистукувати ритм китайськими паличками для їжі і в мене це добре виходило. Тому ми і вирішили займатися саме на барабанах.

— Коли в тебе з’явився перший барабан?
— Коли мені виповнилося 6 років, батьки при­дбали барабанну установку. Купили найдешевшу, тому що грошей не вистачало. Спочатку я займалася з викладачем. Він показав, як правильно тримати палички, як сидіти за барабанною установкою. Проте надалі ці заняття оплачувати стало складно. Тепер старша сестра знаходить мені уроки в Інтернеті, і так я тренуюся. Літню кухню тато переобладнав під імпровізовану студію. Щоб була хороша звукоізоляція, всередині обшив стіни матрацами, а стелю — пінопластом. На стінах я розвісила свої малюнки, ноти, футболки від гурту «Mad Heads», Віктора Павліка та інші подарунки.

— А як на твої тренування реагують сусіди?
— Сусіди чують, як я граю, але не скаржаться.

ПЕРШИЙ ВИСТУП

— Пам’ятаєш перший виступ? Де це відбувалося?
— Перший виступ був у школі, на 1 вересня. Як першокласниця, я вітала всю школу з початком навчального року. Ніхто не очікував від маленької дівчинки такого виконання. Всі були в захваті (посміхається).

— Що більше полюб­ляєш грати?
— Швидкі композиції. Граю з татового плей-лис­та «Океан Ельзи», «Mаd Heads», «Брати Карамазови», Offspring, Red Hot Chilly Peppers, AС/DС. Взагалі, граю те, що мені подобається.

— А з якими групами вже грала, чи мрієш грати?
— Грала з «Mad Heads», Віктором Павліком, гуртом «ВВ». Була учасницею телешоу «Україна має талант», «Вечірній квартал-95». Святослав Вакарчук добре оцінив мої вміння.

— Як ви дізнались про міжнародний конкурс юних барабанщиць «Hit Like A Girl»?
— Через Інтернет. Відразу послали туди мої записи. За підрахунками, я стала фіналісткою в номінації «глядацькі симпатії» як наймолодша учасниця. Інші діти мають більше можливостей перемогти, тому що займаються на барабанах по сім-вісім років. Але я не засмучуюсь, у мене все попереду.

ПОДАРУВАЛИ УСТАНОВКУ

— Життя після конкурсу змінилося?
— Та ні, все як зазвичай. Проте Віктор Павлік мені подарував стільчик і сплешку (це маленька тарілочка для барабанної установки), про яку я мріяла. А ще від одного фаната в подарунок я отримала барабанну установку. Я його не знаю, він залишився інкогніто. Можу здогадуватися, що це був байкер. А ще мені часто дарують солодощі. Я дуже полюбляю білий шоколад та різні смаколики.

— Чим ще захоп­люєшся? Як любиш відпочивати?
— Я люблю малювати, майструвати вироби з різних підручних матеріалів. Взагалі, як і всі діти, люблю погратися.

— Чи підтримують у школі твоє захоплення музикою?
— У школі мої захоп­лення барабанами поки що ніяк не підтримують, а ось сусіди радіють моїм успіхам.

— Незабаром десь виступатимеш?
— Так, 3 червня в київському «Докер Паб» гратиму з гуртом «Mad Heads» у новій програмі. А 4 червня ми їдемо в Черкаси на байкерський мотофестиваль «Тарасова Гора-2016», де теж виступатиму. Мене запросив сам дядя Ашот (президент мотофестивалю).

— Яка твоя мрія?
— Пограти зі Свято­славом Вакарчуком (сором’язливо червоніє). А ще брати участь у різних музичних проектах, продовжувати напрацьовувати техніку гри, бажано з викладачем. Можливо, нарешті, він у мене з’явиться, не без допомоги добрих людей. Хочу розвиватися й отримати професійну музичну освіту. Сподіваюсь на здійснення всіх своїх мрій.

ДЛЯ ДОВІДКИ
Міжнародний онлайн-конкурс «Hit Like a Girl» — змагання непрофесійних барабанщиць з усього світу. Зареєструватися на нього може будь-яка дівчина. Для участі треба зняти свій виступ на відео. Вміння дівчат — техніку гри, енергетику, артистизм оцінюють як професійне журі, так і глядачі. Фіналісток обирають у двох вікових категоріях — до 18 та 18+. Конкурс дуже серйозний, бо його переглядають представники відомих музичних лейблів, які обирають обличчя рекламної кампанії. Під час півфіналу цього року Катя Кузякіна посіла перше місце в віковій категорії до 18 років із 5926 голосами. В неї було 22 конкурентки.

Володимир Думанський,   фото з архиву Каті Кузякіної

Добавить комментарий