Казки дніпровської письменниці вміють лікувати дітей

Письменниця з Дніпра Еліна Заржицька авторка понад 15 книг. І це не межа. Пані Еліна є співавторкою багатьох дитячих книг, друкується у журналах, керує багатьма проектами.

Еліна Заржицька

А тепер герої її книги «Про Пищика-молодця, школи «Сакура» бійця» оживуть! Ілюстрації створювали вихованці Винниківської школи-інтернату для дітей з групи ризику легеневих захворювань. Завдяки цим ілюстраціям світ побачить справжній мультфільм – екранізацію казок.

Пищик_Еліна Заржицька

Як розповіла «Вістям Придніпров’я» Еліна Заржицька, серед 25 юних художників вона відібрала п’ять, що її вразили. Невдовзі розпочнеться безпосередня робота над мультиком. Озвучуватимуть його учні дніпровської школи, де навчаються діти зі сколіозом. Тож переглянути анімацію можна буде вже наприкінці 2017 року.

черепаха наталка_Еліна Заржицька

На казки Еліни Заржицької вже створено три мультфільми: «Як черепаха Наталка до школи збиралася» (у 4-х серіях, м. Кривий Ріг), «Про ліниву ворону» (м. Дніпро), «Як вуж намагався гадюкою стати» (м. Івано-Франківськ). У багатьох мультфільмів є англійські та французькі субтитри. А композитор Валентина Фалькова поставила за її лібрето дві музичні вистави: «Як тітонька Жабка на ринок збиралася» та «Пригоди Морського Коника» (2007, 2009).

— Пані Еліно, вже не вперше ваші книжки стають мультфільмами і отримують нагороди.

— Так, за свого мишеня Пищика я отримала особливу відзнаку журі конкурсу радіоп’єси «Відродимо забутий жанр». Це не перший мій досвід роботи з дітьми з особливими потребами. Усі чотири серії мультфільму на мою казку «Як черепаха Наталка до школи збиралась» малювали вихованці Криворізької школи-інтернату «Надія» – діти-аутисти. Усі п’ятеро художників невдовзі після закінчення нашого проекту змогли перевестися до звичайних шкіл, а одна дівчинка навіть вступила до художньої. Мене надзвичайно зворушило, що саме творчість стала умовною «останньою крапкою» у їхній довготривалій терапії. Допомогла нав’язати контакти з зовнішнім світом. Лікарі стверджують: спільна творча діяльність позитивно впливає не тільки на психологічний та розумовий розвиток дітей, але й сприяє покращенню їхнього фізичного стану.

— Чому дітей вчить історія про мишеня?

— В моїй історії мишеня захищає своє місто від котів. Тому мені хотілося, щоб це було символічно. Україна теж маленькою, може, здається комусь, але ми готові відстоювати свої ідеали. Дітей ця казка вчить хоробрості та віри у свої сили.

— Як ви ставитесь до екранізації дитячих творів у мультиках, чи не стануть діти менше читати? І чи плануєте далі екранізувати свої твори?

— Звичайно, планую працювати в цьому напрямку. Він дуже плідний. Дітям подобається і читати, і дивитися мульфільми. Завжди під час зустрічей у школах та бібліотеках проходить демонстрація мультів.

— А які у вас подальші плани?

— Ми з письменницею Наталею Дев’ятко є організаторами загальноукраїнського конкурсу «Казки» про різні професії. В них кожна професія подається цікавою казковою розповіддю. І з цих казок має бути збірник, який хочуть видати як аудіо книжку, знову ж таки озвучену дітьми. І озвучувати будуть цього разу діти з Винниківського інтернату

Дарина Сухоніс