Кількість боргів за комунальні послуги в Україні збільшилась у півтора рази
За рік кількість боргів українців за комунальні послуги виросла у 1,5 рази. В серпні минулого року зафіксовано 294 789 боргів, а вже у серпні поточного року їх кількість збільшилась на 155 964 провадження. Наразі кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників сягла 450 753 справ. Процент боргів за комунальні платежі становить 7% від загальної кількості боргів українців, повідомляє платформа “Опендатабот”.
Також на 33% зросла загальна кількість виконавчих проваджень за борги українців. Якщо у серпні 2020 було відкрито 4,6 млн проваджень, то у серпні поточного року ця сума збільшилась до 6,2 млн.
За даними Держстату, станом на серпень 2021 року борги за комуналку сягли 64,4 млрд гривень. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води — 20,3 млрд.грн та за постачання та розподіл електричної енергії — 7,1 млрд.грн.
Людина визнається боржником по сплаті комунальних платежів в судовому порядку — для цієї групи справ передбачене спрощене провадження. Отже, така справа бути розглянута без присутності сторін та у скорочені терміни. Якщо боржник не виконує вирок суду, він потрапляє в реєстр боржників.
Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори. Після цього виконавці можуть надіслати до банку вимогу про блокування рахунків боржника та примусове списання боргу.
Крім того, боржники підпадають під ряд обмежень та заборон, як-то: не можуть користуватися своїми заблокованими рахунками, здійснювати угоди купівлі-продажу у нотаріуса, виїздити за кордон тощо.