Кількість боргів за комунальні послуги в Україні збільшилась у півтора рази

За рік кількість боргів українців за комунальні послуги виросла у 1,5 рази. В серпні минулого року зафіксовано 294 789 боргів, а вже у серпні поточного року їх кількість збільшилась на 155 964 провадження. Наразі кількість боргів в Єдиному реєстрі боржників сягла 450 753 справ. Процент боргів за комунальні платежі становить 7% від загальної кількості боргів українців, повідомляє платформа “Опендатабот”.

Також на 33% зросла загальна кількість виконавчих проваджень за борги українців. Якщо у серпні 2020 було відкрито 4,6 млн проваджень, то у серпні поточного року ця сума збільшилась до 6,2 млн.

Слідкуйте за нами в Telegram та Viber !

За даними Держстату, станом на серпень 2021 року борги за комуналку сягли 64,4 млрд гривень. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води — 20,3 млрд.грн та за постачання та розподіл електричної енергії — 7,1 млрд.грн.

Людина визнається боржником по сплаті комунальних платежів в судовому порядку — для цієї групи справ передбачене спрощене провадження. Отже, така справа бути розглянута без присутності сторін та у скорочені терміни. Якщо боржник не виконує вирок суду, він потрапляє в реєстр боржників.

Це стандартна процедура, яку використовують будь-які стягувачі: комунальні установи, банки, колектори. Після цього виконавці можуть надіслати до банку вимогу про блокування рахунків боржника та примусове списання боргу.

Крім того, боржники підпадають під ряд обмежень та заборон, як-то: не можуть користуватися своїми заблокованими рахунками, здійснювати угоди купівлі-продажу у нотаріуса, виїздити за кордон тощо.

Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!