Кого з дніпрян залишать без субсидії

У правилах надання субсидії — чергові змін. «Одне з найголовніших нововведень — для жителів Дніпропетровщини, що мають великі будинки та квартири. Допомогу від держави отримають ті родини, в яких опалювальна, а не загальна площа житла, не перевищуватиме 120 і 200 м. кв. для квартири і будинку відповідно», — зазначила начальник відділу департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Довидовська. На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право пенсіонери за віком та вислугою років, інваліди дитинства, діти-інваліди  та ті, хто втратив годувальника.

Якщо хочеться встановити лічильники, а грошей не вистачає — відтепер держава також надає субсидію на оплату внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Для тих, хто отримував газ або інші комунальні послуги за нормами, і платив за них повністю, бо мав обов’язковий щомісячний платіж — також нововведення. Відтепер, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, споживач має право сплачувати лише за фактом спожитого.

Якщо людина не має роботи та стоїть на обліку в центрі зайнятості, вона має право подати документи на оформлення держдопомоги на сплату комунальних послуг. «Домогосподарства тих, хто мають роботу за кордоном, а зареєстровані в Україні та фактично тут не проживають, теж можуть отримати субсидію. Та за умови, що, знаходячись за кордоном, вони сплачують там ЄСВ і можуть підтвердити це необхідними документами», — говорить Олександра Довидовська.

У разі, якщо член домогосподарства немає доходів, бо надає соціальні послуги, перебуває у місцях позбавлення волі, перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні, субсидію вправі призначати Комісія з питань призначення житлових субсидій. Та соціальну допомогу не нададуть, якщо у людини є заборгованість по виплаті аліментів.

Автоматично субсидію на опалювальний період отримають ті, хто її мав упродовж неопалювального сезону в цьому році, при умові, що в домогосподарстві не відбулось змін, які  б могли покращити матеріальний стан споживача.

Якщо в заяві та декларації присутні помилки, наприклад, не внесені у повному обсязі відомості про членів домогосподарства, які фактично не проживають, але прописані, то такий документ не розглядається.

Анастасія Нефретова