Коли Дніпру очікувати «гостя» із Гонконгу

Певно, грип можна назвати найпопулярнішою хворобою людства, адже бодай двічі на рік про неї масово пишуть та говорять ЗМІ. Ось і цей сезон не став винятком. Іще перший сніг не впав на землю, а в країні очікують два віруси. «Вісті» дізнавались у медиків, як уберегтися від недугу.

ПІК — У ЛИСТОПАДІ

Наразі нашим землякам не слід непокоїтися. За інформацією департаменту охорони здоров’я Дніпровської міськради, сьогодні в обласному центрі захворюваність на грип та ГРВІ не перевищує норму. Станом на 41-й тиждень року в місті занедужала 3661 людина, третина з них — діти дошкільного віку. Загалом пік грипу та ГРВІ медики очікують наприкінці листопада і на початку січня.

За прогнозами лікарів, до нас збирається у гості вже відомий «свинячий грип» — Н1N1. Завітає ще один різновид — це гонконгський вірус. Але він, за словами медиків, не такий лютий, як «свинячий».

ВЧАСНЕ ­ЩЕПЛЕННЯ

Як уберегтися від зазначених видів грипу? По-перше, треба ретельно стежити за власним здоров’ям, не переохоло­джуватись, зміцнювати імунітет. А також дотримуватися правил гігієни: мити руки, за потреби користуватися марлевою пов’язкою під час спілкування з хворими, проїзді у громадському транспорті (змінювати пов’язку через кожні дві години).

Допоможе і вчасне щеп­лення. Вводити вакцину лікарі рекомендують хоча б за два тижні до початку масової захворюваності. Краще це зробити наприкінці жовтня — початку листопада. Щоправда, сьогодні вакцину ще не затвердило Міністерство охорони здоров’я, але медики обіцяють: через кілька тижнів вона таки з’явиться в аптеках. До речі, препарат недешевий. Орієнтовна вартість однієї дози становитиме 150 грн. До того ж додатково потрібно придбати ще сумку-холодильник, аби вакцина не зіпсувалась по дорозі до лікарні. Робити ін`єкцію слід не пізніше, ніж через 3 години після купівлі вакцини (за умови дотримання правил її транспортування у відповідному термічному режимі). Також обов’язково збережіть чек, в якому вказано, коли та де її придбано.

ШВИДКЕ ОДУЖАННЯ

Загалом, до грипу в нашому місті медики добре підготувалися. Як звітують у департаменті охорони здоров’я ОДА, функціонуватимуть 58 кабінетів для щеплення. Кожному центру первинної медико-санітарної допомоги виділено кошти з міського бюджету — близько 300 тис. грн. — на закупівлю вакцини. Нею безкоштовно вакцинуватимуть групи із високим ризиком зараження. Лікарі сходяться на думці, що вакцинація — найефективніший засіб убезпечити себе від недугу. Привита людина також може захворіти, але одужає значно швидше.

КОМЕНТАР СПЕЦІАЛІСТА

ВОЛОДИМИР ЧУМАК, позаштатний інфекціоніст, завідувач відділення міської клінічної лікарні №21
ім. проф. Попкової ДОР:

— Раджу всім, хто бажає вакцинуватися, спочатку проконсультуватись в імунолога і переконатися, що у вас немає алергії на курячий білок, який міститься в препараті.

АНФІСА БУКРЕЄВА

Добавить комментарий