Коли на дорогах Дніпра ліквідують ями?

На початку весни у Дніпрі ями утворилися на тих ділянках доріг, де капітальні ремонти робили понад 10 років тому. Про це повідомив заступник міського голови Михайло Лисенко. Відновлювати покриття почнуть одразу, як стабілізуються погодні умови. Для цього місто має достатньо техніки та фахівців. Титульні списки всіх ремонтів доріг планують опублікувати до кінця березня.
«Щоб ліквідувати ями, ми використовуємо зріз асфальту, який був демонтований раніше. Ним роблять підсипку. Нині ми не асфальтуємо ями з двох причин: на території Дніпропетровської області наразі ще не функціонує жоден асфальтобетонний завод. Також відіграють роль несприятливі погодні умови. Коли стабілізується погода, ями на дорогах ліквідують максимум протягом трьох тижнів», – зазначив Михайло Лисенко.
На переправах для цього використовують так званий холодний асфальт. Зокрема, йдеться про Південний, Кайдацький та Центральний мости. Після завершення ямкових ремонтів автошляхів у мерії перейдуть до поточних і капітальних.
Михайло Лисенко також закликав розрізняти капітальні та ямкові ремонти доріг, адже після капітальної реконструкції пошкоджене покриття відновлюється коштом підрядників.
«Така система працює з 2016 року згідно з договорами, де вказано, що протягом гарантійного терміну організація, що вкладала асфальт, власним коштом відновлюватиме його в разі появи дефектів. Навіть якщо доведеться повністю перекладати. Така ситуація вже була на житломасиві Червоний Камінь», – додав посадовець.
Разом з тим, нинішні технології асфальтування відрізняються від тих, що були раніше. Наразі як основу використовують щебінь, а колись – менш витривалий шлак. Це призводило до просідання асфальту та появи тріщин на дорогах.
Крім цього, за словами Михайла Лисенка, фінансування ремонтів внутрішньоквартальних доріг відбувається через депутатів міськради: «Депутати замовляють проектно-кошторисну документацію за депутатські кошти, проходять експертизу та передають документи до нашого департаменту. Тоді вже департамент здійснює фінансування. Наразі це зробили шестеро депутатів».
Більше на нашому каналі в  YouTube, та на сторінках у  Facebook, Instagram!