Користь гречки для вашого здоров’я

Гречка – продукт, дуже корисний для здоров’я. Крім того, її легко готувати, і вона недорога. Чому гречку варто включити в раціон. Про це пише ukrhealth.net.

Гречка – це не зерно

Ті, хто обмежує себе у вживанні злаків, в якості корисних вуглеводів зазвичай їдять фрукти і солодку картоплю. Незважаючи на те, що гречка зазвичай входить в список злаків, це не зерно. Насправді це насіння рослин – квіток ревеню і кислиці.

У гречці не містить глютен

Гречка не містить глютен і безпечна для людей, які страждають на целіакію або глютеновою хворобою. Як показують дослідження, навіть у високих концентраціях гречана мука і її синтетичні білки не викликають імунологічні реакції у пацієнтів з целіакією.

Гречка багата корисними поживними речовинами

Гречка багата мікроелементами, у тому числі марганцем, магнієм і міддю. Вона також є гарним джерелом вітамінів групи В: B6, пантотенової кислоти (В5), нікотинової кислоти (В3), фолієвої кислоти (В12), тіаміну (В1) і холіну (В4).

Поживні речовини, що містяться в гречці
Поживні речовиниМг в порції 100 г% рекомендованої добової норми прийому
Марганець0,6834
Магній8521
Мідь0,2528
В60,138
Фолієва кислота236
Пантотенова кислота0,612
Тіамін0,076
Холін338
Нікотинова кислота1,610
Гречка містить стале волокно

Стале волокно – з’єднання, яке дозволяє знизити рівень цукру після їжі, сприяє схудненню, знижує напади голоду і допомагає при діабеті. Гречана крупа в будь-якому вигляді містить стале волокно, а в гречаній каші міститься ще більше на 6%.

Фото: pixabay