Краса підземелля на фотографіях Джона Спайса (фото)

Джон Спайс (John Spies) більш ніж 30 років працює спелеологом, і водночас є знаменитим фотографом підземних печер. За своє життя фотограф-вчений побував у багатьох звивистих коридорах, в яких раніше не ступала нога людини. З фотоапаратом в руках він побував на глибині понад 80 метрів в Лаосі, Таїланді та В’єтнамі, повідомляє UkraineArtNews.

Печери на фотографіях майстра виглядають як казкові світи. Величезні сталактити висять над підземними річками, басейнами та кам’янистими долинами, вкритими буйною рослинністю. Місця, зображені на знімках, здаються ілюстраціями з фантастичних книг про інших планетах і паралельних світах.

Відомо, що вперше майстер почав досліджувати печери в Таїланді, під час роботи зі своїм тайським партнером. Разом вони побували в багатьох місцевих печерах в провінції Мае Хонг Сон. Деякі печери цього регіону утворилися на вапнякових скелях, в той час інші являти собою порожнечі в скелястих кручах.

Особливий інтерес для фотографа представляли місця, в яких збереглися артефакти стародавніх культур. У деяких з них вчений виявив останки доісторичних цивілізацій. За припущенням фахівців, вік деяких наскельних малюнків сягає 3000 років.