«Криниця» і «Криниченька» з Підгородного — лауреати фестивалю з фольклору (Фото)

Народний гурт «Криниця» і дитячий колектив – супутник «Криниченька» вже вкотре успішно виступили на 4-му фестивалі з фольклору «Євро фольк – Запоріжжя 2019», який проходив в легендарному козацькому місті 16-17 листопада цього року. Повідомляє Рidgorodne.dp.ua.

Підгороднянські піснярки і юні таланти з «Криниченьки» і до цього привозили додому відзнаки з подібних фестивалів, що проходили в Болгарії, Харкові, Вінниці, Чернівцях.

Фестиваль у Запоріжжі тривав два дні. В суботу у виступах взяли участь більше 50-ти колективів з різних куточків України і країн Європи, а в неділю найвищі відзнаки фестивалю виборювало 49 фольквиконавців. У перший конкурсний день Лауреатом І-ої премії 4-го Національного чемпіонату з фольклору «EURO FOLK –Запоріжжя 2019» став народний фольклорно- етнографічний гурт «Криниця» з Підгородного.

Колектив натхненно заспівав дві старовинні українські народні пісні : «Ой сад, ти мой сад» та « Ой, куди лежить шлях – дорога». Виступ юних талантів «Криниченьки» заслужив спеціальний приз від голови Журі фестивалю Івана Григоровича Синельникова – заслуженого працівника культури України, професора Київського університету культури, художнього керівника академічного фольклорного ансамблю «Калина» та ансамблю «Кралиця» ( м. Київ) і одержав запрошення приїхати до столичного університету з концертом. Дитячий колектив заспівав на конкурсі «А ще сонце не заходило» і « Закувала зозуленька», які вони вивчили від старших піснярок ( до речі, вони вже співають три десятки пісень з репертуару «Криниці»).

Керівник обох колективів Катерина Карапиш говорить, що нагороди нелегко було виборювать. До Запоріжжя прибули сильні виконавці , наприклад, з Харкова, то ж одержані відзнаки підгородянці цінують, хоча за роки їхнього творчого шляху різних нагород було чимало. То ж , перефразувавши відомий латинський вислів, про «Криницю» і «Криниченьку» можна сказати: приїхали, виступили, перемогли!

Музичні свята «Євро фольк 2019 — 2020. Таланти 21 століття» проводяться в різних містах і країнах Європи під егідою Європейської Асоціації Фольклорних Фестивалів – EAFF ( офіційний партнер ЮНЕСКО) з метою популяризації традиційних народних мистецтв, підтримки розмаїття основних традиційних цінностей та ідентичності різних національностей.

Найкращі творчі колективи візьмуть участь у конкурсній програмі, а призерів популяризуватимуть , показуючи їх виступи у телеефірі Європи. Всі учасники Національного Чемпіонату України з фольклору, згідно з отриманими балами включаються до всесвітнього рейтингу фольклорних колективів з видачею відповідного сертифікату і розміщення інформації про колектив чи виконавця на офіційному сайті WAFF: www.waff.org.

 

Фото: Тетяна Гринько, Валентина Гузь