Легенда космонавтики Георгій Михайлович Гречко сьогодні святкує ювілей

Космонавт-легенда Георгій Гречко сьогодні, 25 травня, святкує ювілей: йому 85 років. Двічі Герой Радянського Союзу, талановитий фізик, письменник, спортсмен, він тричі побував на орбіті.

Знаменитий на весь світ космонавт брав участь в створенні міжпланетних дослідних станцій, провів у космосі, в цілому, більше 130 діб. А після польотів став ще більш відомим своєю громадською діяльністю — знімався у фільмах, відправлявся у експедицію на місце падіння Тунгуського метеориту, був співавтором книг і статей про космос.

Космічна кар’єра Георгія Гречко почалася 1964 року, коли він як кандидат від славнозвісного ОКБ-1 був направлений на медичну комісію для включення до складу екіпажу першого тримісного космічного корабля «Восход». Втім до загону космонавтів він був зарахований пізніше – у 1968 році. Пройшов передпольотну підготовку в групі за програмою обльоту Місяця. В космосі побував тричі як бортінженер. Вперше – з 11 січня по 9 лютого 1975 року, вдруге – з 10 грудня 1977 року по 16 березня 1978 року на орбітальному комплексі «Союз-26» — «Салют-6» — «Союз-27». Під час того польоту він здійснив вихід у відкритий космос. Втретє Гречко побував у космосі з 17 по 26 вересня 1985 року.

Як зізнавався сам Георгій Михайлович повертатися в Космос його змушувала любов до справи, якій він присвятив життя.

Добавить комментарий