Лідер України за якістю закупівель в Prozorro – Дніпропетровська область

Близько 70% позитивно завершених торгів, 18% всіх лотів країни в Prozorro та 67 мільйонів гривень заощаджених коштів. Такі результати 9-тимісячної роботи Дніпропетровщини в системі електронних торгів Prozorro. Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов відзначив лідерство Дніпропетровської області за кількістю завершених закупівель.

Дніпропетровщина вже завершила 9,6 тисячі торгів в Prozorro – це близько 70% від всіх зареєстрованих на сьогодні в області. У Дніпропетровської ОДА показник ще вищий – до 80% якісно завершених закупівель.
«Дніпропетровська область лідер за якістю впровадження електронних торгів. В регіоні завершено до 70% закупівель, тоді як в Україні 42-43%. Велику кількість лотів зареєстровано в Prozorro у столиці, однак через таку кількість багато скарг та порушень. Тут би Києву допоміг досвід Дніпропетровської області», – зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Дніпропетровщина також у трійці лідерів за кількістю зареєстрованих лотів. Наразі на регіон припадає 18% всіх зареєстрованих в Україні електронних торгів. Щомісяця область виставляє в Prozorro близько 3 тисяч пропозицій.
Паралельно робота ведеться й з підприємцями. Для них щомісяця проводяться семінари, останній присвячено роботі в оновленій системі Prozorro 2.0, виходу на нові міжнародні ринки та боротьбі з корупцією.
«Ми навчили підприємства регіону брати участь в торгах на прикладі ОДА та області. Коли вся Україна перейшла на Prozorro, наші підприємці почали вигравати тендери по всій країні. Для нас це податки і розвиток регіону. Важливий показник – конкуренція в торгах. В середньому у них беруть участь 3 учасники. Це найвищий показник в Україні. Ми хочемо зробити більше і продовжуємо залучати підприємців до роботи в Prozorro, вчимо їх користуватися цією системою», – наголосив радник голови ОДА Юрій Голик.
Впроваджувати систему електронних закупівель Prozorro на Дніпропетровщині розпочали з серпня 2015-го. На сьогодні Дніпропетровська область зареєструвала в Prozorro 18,5 тисяч лотів на майже 775 мільйонів гривень. Економія від цих торгів не менше 67,8 мільйонів гривень. Це бюджет одного з промислових міст Дніпропетровщини.

Залишити відповідь