Лікар розвіяв міф про народний метод лікування COVID-19

Респіраторні вірусні інфекції, на думку багатьох, можна лікувати за допомогою лазневих процедур. Проте лікар-терапевт Олексій Хухрев розповів, що цей народний метод при ГРВІ та коронавірусі здатний посилити стан хворого, повідомляє “Країна здоров’я”.

Експерт розповів, що при коронавірусній інфекції організм і так зазнає навантаження, а лазня її тільки збільшить. Завданням під час лікування є вживання великої кількості рідини, щоб знизити концентрацію токсинів у крові та нормалізувати рівень електролітів. Проте лазневі процедури, навпаки, ведуть до підвищеного випаровування рідини.

За бажанням відвідати баню після перенесеного COVID-19 необхідно уважно стежити за своїм станом, поступово підвищуючи температуру в парній. Хухрев закликав не геройствувати і відразу вийти з лазні, якщо виникне нездужання.

Банні процедури не рекомендується проводити ще за низки хвороб та станів, попередив лікар. Наприклад, лазня протипоказана при певних шкірних захворюваннях: розацеа, гнійничкових процесах. Люди із серцево-судинними порушеннями або з проблемами дихальної системи також мають проявити вибірковість. Терапевт підкреслив, що “лазневий екстремізм тут недоречний, але іноді можна зайти трохи погрітися”.

фото з відкритих джерел