Лікування морською водою: популярні міфи

Люди їдуть на море не тільки відпочивати, а підлікуватися. Але варто пам’ятати, що існують міфи про морську воду.  Міф перший — це купатися якомога довше. Пише zdorovia.com.ua.

Ідеальний час перебування в морській воді — 10-15 хвилин. Це достатній час для запуску в організмі процесу водно-сольового обміну. Якщо перебувати в морі довше, підвищується ризик переохолодитися і застудитися. Справа в тому, що солона вода поглинає більше тепла, ніж прісна.

Міф 2. Чим морська вода тепліше, тим краще
Для здоров’я корисно купання в морській воді температурою 20-24 градуси зі знаком плюс. Обов’язкові умови таласотерапії — перепад температур і фізична активність, яка збільшується в прохолодній воді. Однак при кожному захворюванні потрібна морська вода певної температури. При зайвій вазі рекомендується прохолодна вода, яка стимулює обмінні процеси. Не дуже тепла вода уповільнює ритм серцевих скорочень, а тепла, навпаки, прискорює. Варто пам’ятати, що в морській воді, температура якої сягає понад 24 градусів тепла, починають активно розмножуватися шкідливі мікроорганізми.

Міф 3. Не змивати воду після купання

Є поширена думка, що після купання в морі не потрібно змивати воду — морська сіль, яка залишиться на вашій шкірі, продовжить оздоровлення. Дія цієї води і правда триває ще близько 20-30 хвилин після виходу з моря. Але клітини організму під час плавання виділяють токсини, які краще змити. Якщо на шкірі є ранки і ранки, морська сіль може пошкодити їх і викликати захворювання шкіри — дерматоз. Також не всі моря можуть похвалитися ідеальною чистотою води, особливо, якщо ви купаєтеся на міському пляжі, де багато людей.

Морська вода сушить волосся, робить їх більш жіночими. Якщо ваше волосся пофарбовані, краще їх не мочити, або обов’язково мити після купання в морі. Морські солі принесуть користь лише власницям жирного коренів.

Міф 4. У морській воді немає чистого йоду

Морська вода містить йодид брому, який використовується для лікування нервової системи. Речовина міститься в морській воді в оптимальній концентрації, тому купання в морі можуть заспокоїти навіть самого роздратованого жителя мегаполісу. А страждають захворюваннями щитовидної залози під час відпочинку на узбережжі варто приймати призначені лікарем препарати.

Міф 5. Лікувати носоглотку морською водою

І міф, і правда. З одного боку — морська вода — несприятливе середовище для шкідливих бактерій; в ній містяться компоненти, які мають антисептичну та антибактеріальну дію. Теоретично, полоскання носоглотки морською водою повинно допомогти при запальних захворюваннях. Але в портах і місцях великого скупчення людей вода в морі настільки забруднена, що полоскання, позбавивши від одних мікробів, може «наситити» організм більш небезпечними вірусами. Найчистіша морська вода — на глибині понад два метри, далеко від берега.

 

Фото: pixabay.com