Магічна Франція: незвичайна вулична вистава у центрі Дніпра (Фото)

З початку квітня й по сьогоднішній день в Україні триває фестиваль «Французька весна». Стартуючи з 2004 року, він щовесни проходить у 10 містах нашої країни. У Дніпрі тематичні заходи цього року розпочалися 5 квітня. Кульмінацією “Французької весни-2019” стала вулична вистава “Три тотеми”, яка пройшла 19 квітня у центрі міста.

«ЛІТАЮЧИ» ФІГУРИ

Головною подією фестивалю «Французька весна» стала незвичайна вулична вистава «Три тотеми». У Дніпрі вона відбулася 19 квітня. Актори, переодягнені у білосніжні повітряні костюми, здивували та порадували усіх завітавших на свято мешканців. Особливістю такого «вбрання» була його висота, що складала понад 3 метри, та легка ткань, через яку костюм підсвічувався. Великі дивовижні фігури за формою нагадували людину в аутентичному одязі. Вони «літали» по Європейській площі та демонстрували справжню театральну виставу. Увесь феєричний захід супроводжувався тематичною музикою.

незвичайна вулична вистава_Дніпро

незвичайна вулична вистава_Дніпро

«ОЖИВЛЯТИ» ЗВИЧАЙНІ МІСЦЯ

«Фестиваль «Французька весна» проходить в Україні вже 16 років поспіль. У Франції є дуже давня традиція: оживляти звичайні громадські місця. Ми вирішили зробити це і в Україні. Цьогоріч нам вдалося знайти фінансування для даної вуличної вистави. «Три тотеми» вже відбулася в Запоріжжі, а після Дніпра прямує до Харкова. Фестиваль проводиться за ініціативою Посольства Франції в Україні, Французького інституту в Україні та мережи “Альянс Франсез” з метою зміцнення франко-українських відносин і розширення міжнаціонального співробітництва», – коментує Орельєн Мас, директор французького культурного центру «Дніпровський Альянс Франсез».

незвичайна вулична вистава_Дніпро

незвичайна вулична вистава_Дніпро

ЗАХОПЛЮЄ ПОДИХ

«Сьогодні відбувається дійсно дивовижний захід. Захоплює подих, коли велика фігура рухається прямо на мене. Особливо хочу подякувати акторам, адже «керувати» таким великим костюмом доволі важко»,- ділиться враженнями мешканка Світлана. Усі дніпряни, як дорослі, так і діти, із зацікавленістю спостерігали за плавними рухами «гігантських» персонажів.

незвичайна вулична вистава_Дніпро

незвичайна вулична вистава_Дніпро

 

Сопільняк Маргарита,
Фото автора