Майбутні медійники зустрілися з журналістами-переселенцями в Центрі журналістської солідарності

Журналістська родина Ліни і Павла Кущ двічі рятувалась від війни. Про те, що довелося побачити і пережити в рідному Донецьку у 2014 році, про евакуацію в Чернівці з охопленого війною Києва, де жили і працювали останнім часом, вони розповіли студентам кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, публікує НСЖУ.

«Більшість наших колег не мали уяви, як працювати в умовах війни. Вони потребували не тільки засобів індивідуального захисту – бронежилетів, касок, аптечок, але й знань і практичних навичок як усім цим користуватися, як максимально безпечно пройти блокпости і врятувати себе і своїх рідних з окупованих ворогом територій, – зазначила Ліна Кущ, перший секретар Національної спілки журналістів України. – З перших днів військового вторгнення російських агресорів в Україну НСЖУ активно займається питаннями безпеки журналістів, організовуючи тернінги з підготовки до роботи в зоні бойових дій. Допомогти колегам влаштуватися на місцях тимчасового проживання – таке завдання виконують створенні з ініціативи нашої професійної спілки і міжнародних партнерів Центри журналістської солідарності, розгорнуті у Львові, Чернівцях та Івано-Франківську».

Важливим напрямком роботи НСЖУ залишається підтримка медійників, які далі живуть і працюють в містах і селах, захоплених агресором в Херсонській, Запорізькій, Луганській і Донецькій областях.

«Ми з ними на постійному зв’язку», – наголосила Ліна Кущ.

Кожен учасник зустрічі отримав практичний «Посібник з безпеки для журналістів», де підсумовано світовий досвід медійної роботи у гарячих точках військових конфліктів.

Своїм життєвим досвідом, як рятуватися від війни і при цьому не тільки залишитися в професії, але й залишитися доброю людиною і патріотом, поділилися з майбутніми медійниками журналісти з Маріуполя Світлана Обедінська та її син Олександр Кузьмінський, які проживають тимчасово в Чернівцях.

«Досвід журналістів, які вирвалися з окупації, для нас безцінний», – майбутні медійники, які навчаються в ЧНУ, зустрілися з журналістами-переселенцями в чернівецькому Центрі журналістської солідарності 2

Світлана Обедінська розповіла про те, як рятувала малих дітей, що стали сиротами через цих тричі проклятих «визволителів». Цим історіям студенти-журналісти присвятять свої журналістські матеріали.

Павло Кущ, власний кореспондент газети «Урядовий кур’єр», докладно відповів на численні запитання майбутніх колег, розкрив професійні секрети, як знаходити актуальні теми, працювати над журналістськими матеріалами, щоб вони були правдивими, гострими і цікавими.

«Боротьба з рашистами засвідчує, що інформаційний фронт такий самий важливий, як і збройна відсіч агресору,  – зазначив Павло Вікторович. – Наша робота – це внесок в Перемогу України, якої чекає весь світ».

«Такі зустрічі, таке щире дружнє спілкування зі старшими досвідченими колегами найкраще розкривають професію журналіста, яку обрали наші вихованці», – переконана викладач кафедри журналістики ЧНУ, відома буковинська журналістка Тетяна Смолдарєва.

«Досвід журналістів, які вирвалися з окупації, для нас безцінний», – майбутні медійники, які навчаються в ЧНУ, зустрілися з журналістами-переселенцями в чернівецькому Центрі журналістської солідарності 3

«Досвід журналістів, які вирвалися з окупації, для нас безцінний. Ми зрозуміли, що журналіст за будь-яких важких випробувань залишається журналістом. В умовах війни наше слово і наша солідарність стають зброєю», – підсумувала зустріч студентка І курсу кафедри журналістики ЧНУ Дарія Кара.

Фото студентів кафедри журналістики ЧНУ Діани Данилюк та Максима Клейноцького